ЯК ПОВЕРНУТИ АПЕТИТ ДИТИНІ?

 

ditina-pogano-yist-scho-robiti_391

Як повернути дитині апетит?
Перш за все дитина не повинна відчувати хвилювання дорослих з приводу того, що він не їсть, не повинен бачити і тіні занепокоєння на їхніх обличчях. Треба припинити всілякі розмови в присутності дитини про те, що він не їсть, а також перестати без кінця нагадувати: «Їж, ну, будь ласка, їж!» Або запитувати: «Чому ти не їси?» Або погрожувати: «Не з'їси – не підеш гуляти »,« Не з'їси – поставлю в кут ».
Треба в певну годину (сніданку, обіду або вечері) спокійно запросити дитину до столу разом з іншими членами сім'ї. Якщо дитина не йде або відповідає: «Не хочу» – запросити його ще через 20 хвилин, коли вже всі закінчать є. Не йде – запросити тільки до наступного прийому їжі (через 2,5-4 години).
Якщо дитина сіла за стіл, поколупав ложкою чи виделкою в тарілці і відвернувся, треба з незворушним виглядом прибрати майже незайману тарілку, наче так і треба.
Наприклад, мати в сніданок, обід і вечерю, не моргнувши оком, прибирала зі столу 2 порожні тарілки (свою і чоловіка) і одну (від дитини) незайману.
У сніданок дитина поставився до цього спокійно. За обідом запитально поглядав на батьків – чому його ніхто не змушує їсти, а за вечерею його очі наповнилися сльозами: він хотів їсти, але з упертості не їв. Батьки пішли на кухню мити посуд і періодично підглядали, що робить дитина. А він схопив шматок вчорашнього пирога і гарячково дожовував його під ковдрою.
Ще ніхто з голоду не вмирав з причини відсутності апетиту.
Кількість необхідної організмом дитини їжі, схильність до худорби або повноті (якщо дитина не хвора) можуть залежати від індивідуальної інтенсивності обміну речовин (переважання розщеплення або засвоєння їжі), діяльності залоз внутрішньої секреції.
Кілька порад, які можуть знадобитися в боротьбі з поганим апетитом:
– стіл повинен бути красиво накритий (скатертина, квіти, красивий посуд), а страви красиво оформлені;
– добре садити дитину за стіл разом з іншими дітьми, які їдять із задоволенням;
– якщо дорослому якусь страву не подобається, не можна показувати це дитині;
– на обід краще дати спочатку другу страву як більш концентроване і, отже, більш поживне. Якщо дитина не з'їсть супу, це набагато менш істотно, ніж якщо він не з'їсть другого;
– на тарілку треба покласти зовсім небагато. Дитина з поганим апетитом лякається великих обсягів. Психологія дітей така, що, якщо налити повну тарілку і сказати: «З'їж хоч 3 ложки», вони не будуть їсти зовсім, а якщо налити всього 3 ложки, то ймовірність того, що вони все з'їдять, значно зросте.
Це трудомістка робота, але, повірте мені, це легше, ніж заробляти собі невроз, гіпертонію, стенокардію під час безплідних спроб нагодувати дитину, який вперто не хоче їсти. Тривале перебування на свіжому повітрі, фізкультура та спортивні рухливі ігри теж сприяють кращому апетиту.

Залиши перший коментар

Зашили коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*