Чому пропадає апетит?

Чому пропадає апетит?
У дитини старше року, та й у дорослих апетит теж може пропасти через негативних емоцій під час їжі.
Це можуть бути болі в животі, це можуть бути сварки або покарання перед їжею або безпосередньо за обіднім столом. За їжею зазвичай збирається вся родина. І от мама каже татові: «А Колька – зауважте, не Коля, – вибив м'ячиком у сусідки вікно, доведеться платити», або «Катя отримала двійку з математики», або ще що-небудь в такому ж роді. Батько починає бурхливо реагувати образами, криком, а то й запотиличником. Сидять діти за столом, і великі сльози падають в тарілку, і немає щоб батькам зупинитися … Починається другий шквал обурення, вже з приводу того, що діти не їдять. А ви б їли? Кілька разів повториться така ситуація, і виникає відсутність апетиту.
Іноді після перенесеної хвороби діти втрачають апетит не стільки через самої хвороби, скільки через неправильну тактики батьків або, що буває набагато частіше, через бабусю з дідусем. Під час хвороби дитина, будучи обмеженим в русі, потребує малокалорійної їжі. Доглядаючи за дитиною, навпаки, намагаються дати  йому міцний бульйон, вершки, яйця, побільше масла, а він не хоче, оскільки діяльність травних залоз гальмується майже при кожному захворюванні, не кажучи вже про те, що занадто жирна, так само як і надто солодка, їжа знижує виділення травних соків.
Тим часом хворого починають змушувати їсти мало не силою. Дитина одужує, починає потребувати посиленому харчуванні, а у нього вже виробилося негативне ставлення, а часом і відраза до їжі.
Помилкова тактика сім’ї  при поганому апетиті дитини.
Перше – це відволікання уваги від їжі читанням або розповіданням казок, показом іграшок і т.д Старшим дітям дозволяють їсти перед телевізором. Їжа перестає бути подразником, що викликає диференційоване виділення травних соків. Головним подразником стає відволікання.
Другий метод, до якого вдаються в сім'ї, – це насильницьке годування. Іноді навіть погрожують ременем. Охоплюють дитини руками, зав'язують йому руки і силою заштовхують йому ложку за ложкою.
Одного разу мати сказала: «Бачите, яка я маленька, а чоловік у мене великий і дуже мовчазний. Він дивився, дивився, як я годую маленького сина, а потім обхопив мене своїми ручищами і насильно ложку за ложкою згодував мені цілу тарілку супу із застиглим на поверхні жиром. Більше я ніколи не знущалася над малюком ».
Шкода і страждання дитини при насильному годуванні незмірно більше, ніж, наприклад, від розбитого коліна, яке помажуть зеленкою, і воно через 5-10 хвилин заживає.

Залиши перший коментар

Зашили коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*