Дисципліна в дошкільному закладі. Ігри для підтримки порядку в групі Залишити коментар

fentezy
Дисципліна в дошкільному закладі – це фундамент спокою і порядку в групі. Вона рівносильна режиму : все чітко розплановано і часу для байдикування попросту не передбачено .
Дисципліна в дитячому садку по суті порушується, коли зачіпаються свободи іншої дитини або дітей. Не поділили іграшку, не хочуть виконувати завдання, повільно одягаються на прогулянку, відволікаються під час їжі – причин може бути маса, і вихователю доводиться застосовувати весь свій педагогічний досвід і такт, щоб ситуація в групі не вийшла з-під контролю.
Існує кілька рекомендацій та ігор, які допоможуть відновити дисципліну в групі.
1. Вихователь повинен відчувати себе комфортно і впевнено. Говорити слід чітко і серйозно. Звертаючись до групи дітей, рекомендується говорити голосніше, однак не переходити на підвищені тони.
Для залучення уваги можна використовувати ігрові моменти, які привертають увагу дітей і налаштовують їх на спокійний лад. Наприклад, якщо перед початком заняття діти шумлять, скажіть: « Увага! До нас у гості на заняття сьогодні загляне зайчик (або будь-який інший персонаж ). Він буде грати разом з нами». Потім слід від особи персонажа привітатися з дітьми.
2. Не бійтеся використовувати підручні засоби. Тиші в групі можна досягти, вдавшись до допомоги музичних інструментів: дзвіночка, бубна, іграшкового барабана.
3. Основні «порушники » спокою , для яких дисципліна в дитячому саду не указ, це гіперактивні діти. Вони просто не можуть всидіти на місці і декількох хвилин. Як це не дивно, але такі діти відрізняються гарною пам'яттю на рими і вірші. Скористайтеся цим знанням. Почніть заняття з легкого віршика.
4.
Взагалі, золоте правила порядку в групі – чим цікавіше заняття , тим спокійніші діти. Важлива мотивація. І, як кажуть психологи, це не дітям нецікаво, а дорослі не вміють їх зацікавити.
5. Якщо діти пустують в середині заняття, то можна спробувати застосувати нескладні вправи.
Наприклад, пограйте у гру «Руки – ноги». На один плескіт у долоні діти повинні підняти руки , на два- встають, на три – тупають і так далі. Незважаючи на гадану простоту, навіть дорослі часто плутаються в оплесках і діях. Однак це незамінна гра для того, щоб привернути увагу дітей і допомогти їм сконцентруватися на предметі.
Інша вправа називається «Хто мене чує ». Вихователь у міру проведення заняття звертається до дітей з проханнями: «Хто мене чує, поплескай в долоні один раз / подивися на двері / зобрази кішку ». Щоразу завдання змінюються. Діти, будучи заінтриговані і перебуваючи в очікуванні наступного завдання , будуть слухати вихователя більш уважно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *