Відомості про автора:
Кубіс Олена Сергіївна
Вихователь ДНЗ №7 “Ромашка”
м.Жмеринка
Інтегроване заняття з пріоритетом фізичного розвитку для старшої групи «Подорож до Казкового королівства»
Програмовий зміст:
Продовжувати знайомити дітей із чарівним світом казок та оповідань В.О.Сухомлинського. Сприяти створенню у дітей піднесеного настрою. Закріплювати навички стрибків на обох ногах, повзання по гімнастичній лаві, елементи гри в баскетбол (кидання м’яча у кільце). Розвивати фізичні якості дітей, спритність, кмітливість, активність. Розвивати окомір, рівновагу, уяву, пам’ять. Виховувати любов до виконання фізичних вправ, ігор, організованість. Виховувати почуття доброти, людяності, взаємодопомогу.
Обладнання та матеріали:
Виставка книг В.О.Сухомлинського, його портрет.
Двері із великим замком.
Стіл бібліотекаря з телефоном.
Бутафорська книга з дверцятами.
Музичні записи.
Доріжки здоров’я.
Болото з «купинами».
Костюм сови.
Маленьке ліжко.
Куби.
Сітка-кільце.
М’ячі.
Гімнастична лава.
Іграшки зайців та кошеняти..
Дерева маленькі
Хід заняття:
До групи тихенько заходять діти з вихователем.
Ведуча:
Малята, ми з вами багато знаємо про бібліотеку. Але сьогодні ми з вами
потрапили у незвичайну казкову бібліотеку. А ось і бібліотекар. Та це ж
старенька мудра Сова. Вона знає усі-усі казки, може відповісти на будь-яке
запитання. Вона зайнята. Давайте зачекаємо. Присядемо поки-що (поза
«Лотоса»).
Телефонний дзвінок (записаний на магнітофоні)
Сова: (піднімає слухавку)
Хто говорить? Слон?
Звідки? Від верблюда?
Що вам потрібно? Шоколаду?
Вибачте, ви помилилися!
Набирайте інший номер!
А це бібліотека.
Знову дзвінок.
Сова:
Хто говорить? Дитячий садок?
Що зникло? Доброта?
Із усіх книжок: не може бути?!
У мене нічого не зникає!
Передзвоніть будь-ласка.
Добридень, діти!
(Стурбовано бере і гортає книжку)
Ведуча:
Мудра Сова, чим Ви так стурбовані?
Сова:
В усіх бібліотеках, зі всіх книжок зникла Доброта. Але ж у мене чарівна
бібліотека. Звідси вона не могла зникнути.
Діти із Совою гортають велику книгу, але всюди зображено Зло.
Сова:
Ой! Ой! Ой! Зникла! Це все вчинки Зла! Мені потрібно терміново вирушати
на пошуки Доброти до Казкового Королівства. Ой! Боюсь, що я одна не
подолаю усіх ворогів Доброти.
Ведуча:
А ми допоможемо! Тільки скажіть, що ж це за Королівство таке Казкове?
Сова:
У цьому Королівстві живуть казки Василя Олександровича Сухомлинського.
В це Королівство ведуть ці дверцята. (Ставить у центр бутафорську книгу.)
Зараз вони зачинені, але одразу відчиняться перед сильними і спритними, а
особливо добрими дітьми, які знають казки Василя Олександровича.
У всіх казках, це кожен знає,
Не Зло, а що перемагає?
(Добро)
Та боротьба Добра зі Злом
Триває, діти, вже давно.
Той, хто казок багато знає,
Про це чудово пам’ятає.
Ведуча:
Ну що ж, ми готові! Так, діти?
Сова:
Добре!
Та дорога непроста!
Із-за кожного куща
Недруг може появитись,-
У змаганнях треба битись.
І тому перед доріжкою
Розім’ятись треба трішки!
(Діти виконують ЗРВ під музику)
Сова:
Молодці! Значить, ви справді спритні і сміливі! Можна йти! А чи не
злякаєтесь? А якщо зустрінуться небезпеки чи труднощі? Запам’ятайте
найголовнішу умову: чим дружніші, сміливіші, добріші ви будете, тим важче
злим силам буде змагатися з нами.
(Бій годинника (Запис на магнітофоні)
Сова:
Чуєте, годинник!Починається казковий час! Не варто його губити! Вперед! За
мною!
(під «Марш Прокоф ‘єва діти ланцюгом за Совою, крадучись проходять через
дверцята у книзі. Сова веде їх змійкою по залі, зупиняючись у центрі).
(Звучить «казкова» музика)
Сова:
( говорить на фоні музики, озираючись, викликаючи увагу дітей до елементів
оформлення)
Яка дивовижна ця казкова країна!
Так, тут живуть казки В.О. Сухомлинського. Ви й не помітите, як самі станете
героями цих казок.
Давайте зазирнемо до зайчат з оповідання «Дивний мисливець», які мешкають
у лісі Дружби. Можливо, Доброта завітала до них у гості?
(Діти з Совою та фізінструктором крокують по доріжці здоров ‘я)
Сова:
Зайченята живуть у глибині лісу, але щоб туди потрапити, потрібно
перебратися через болото. Ви ще не передумали повернутися?
Ведуча:
Ні! Ми ніколи не здаємося на півдорозі!
(Подолання перешкоди «З купини на купину»)
Сова:
А ось і зайченята! Але Доброта не заходила до них у гості. Будемо шукати
далі. Ой! Можливо, ми не можемо знайти Доброту, тому що ви не знаєте що
це?
Ведуча:
Звичайно знаємо!
Діти:
(по черзі)
На доброті існує світ
І добротою пахне хліб,
На допомогу друзям йти –
Це також вияв доброти.
Доброта ніколи не старіє,
Доброта від холоду зігріє,
Доброта, як сонце, світить,
Дітей і дорослих тішить.
Сова:
Молодці! Рушаймо далі! (крокують)
Ми з вами прийшли до найбільшого водоспаду Королівства – водоспаду
совісті. Дивіться який він нестримний та швидкий!
Давайте перейдемо на інший бік по містку і дізнаємось, можливо, Доброті
захотілось полежати на м’якенькому ліжку, яке кожного дня хлопчик Юрко
разом з мамою застилають для дідуся з оповідання « Перестелимо постіль
дідусеві»?
(Діти, лежачи на животі, підтягуючись за допомогою рук, перелізають на
інший бік водоспаду по лаві)
Ведуча:
Але ліжко порожнє і Доброти у ньому немає\…(зітхає)
Сова:
Дивіться/‘( підводить дітей до груди різних кубів, а біля них – сумне кошеня)
Це ж покинуте кошеня, з оповідання!
Але дівчинки ніде немає!
Давайте допоможемо йому, збудуємо хатинку, адже ми з вами у Місті
Допомоги, де усі один одному допомагають.
(Діти по черзі викладають куби, будуючи хатинку, навколо кошеняти)
Сова:
Діти, як ви вважаєте, кому ще, окрім людей і тварин, потрібна доброта?
Діти:
Природі!
Ведуча:
Звичайно, ми маємо любити й берегти все живе на землі: трави і квіти, дерева
й кущі, річки, озера і моря, птахів і звірів – усю природу. Давайте розкажемо,
як це потрібно робити.
Діти: (по черзі)
Слабким не чиніть і найменшого зла,
Хай вас не боїться пташина мала.
Хай ластяться котики і цуценята,
Метелика з квітки не треба зганяти.
Не ображайте дрібної комашки.
Добрими бути – це зовсім не важко.
Сова:
Які ж ви розумні й добрі! Ой, а ми з вами й не помітили,як опинилися у
Селищі Ввічливості!
Ведуча:
Давайте пригадаємо, які оповідання та казки В.О.Сухомлинського про
ввічливість ми читали!
Діти:
«Здрастуйте!»
«Навіщо кажуть спасибі !»(Дякую)
….та інші
Сова:
Але щоб визволити Доброту і перемогти Зло, нам потрібно згадати якомога
більше ввічливих слів, від яких Зло розтане.
(Діти кидають м ‘яч у кошик- сітку і промовляють ввічливі слова)
Ведуча:
Молодці! Злу , напевно, боляче!Воно нікому не потрібне!
Сова:
Дякую вам, діти! Я дуже щаслива, що ви так любите Доброту. Мені ніколи,
ніколи не вдалося б подолати Зло, якби ви мені не допомогли! Ви мої вірні
друзі!
( Сова відчиняє замок і разом із дітьми гортає книгу)
Сова:
Доброта повернулася в усі книжки! Дякую! Дякую!
Ви, напевно, втомилися під час подорожі? Давайте відпочинемо!
(Усі сідають в коло у позу Лотоса, тримаючись заруки)
Сова:
Ось і закінчився казковий час!
Доброта у казках перемогла Зло,тому що ми усі з вами були дружні й
безстрашні. Ви дуже гарно запам’ятали усі оповідання Василя
Сухомл инського.
Ведуча:
Сказав один мудрець:
«Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і в вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина проста!
Діти: (разом)
Людина починається з добра!»
(Діти співають пісню «Доброта»