Заняття для дітей ” Мандрівка у країну іграшок” розширює знання дітей молодшого дошкільного віку про іграшки з минулого; закріплює знання про матеріали, з яких виготовляють сучасні іграшки, їх властивості, правила поведінки з іграшками. Вчить дітей домальовувати потрібні деталі поламаним іграшкам, добирати певні кольори, та давати іграшкам естетичного привабливого вигляду. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення. Виховувати шанобливе ставлення до іграшок.
Директор
ЗДО “Білочка” с.Верхня Білка
Для кого призначений: молодша група дітей
Форма проведення: Розвиток мовлення, ознайомлення з навколишнім світом
Комплексне заняття у молодшій групі на тему «Мандрівка у країну іграшок»
Мета: розширити знання дітей про іграшки з минулого; закріпити знання про матеріали, з яких виготовляють сучасні іграшки, їх властивості, правила поведінки з іграшками. Вчити дітей домальовувати потрібні деталі поламаним іграшкам, добирати певні кольори, та давати іграшкам естетичного привабливого вигляду. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення. Виховувати шанобливе ставлення до іграшок.
Матеріал: «чарівна паличка», м’яч, іграшки минулого (лялька-мотанка: з ниток, соломи, тканини; дерев’яні іграшки – курочки що клюють зернята, тріщалка, дідусь пасе бичка, глиняний свищик), сучасні іграшки на кожну дитину; м’ячі на кожну дитину.
Дослідницька діяльність: басейн з водою, іграшки (м’яка, пластмасова, металева);дидактична гра «Полікуй іграшку»; три стрілки; прості олівці.
Попередня робота: вивчення з дітьми таночка з іграшками, та м’ячами, вивчення пісні «Лялька»
ХІД ЗАНЯТТЯ:
У нас сьогодні ніби свято.
Гостей зібралося багато
А ну на мене подивіться
Всі весело посміхніться
Скажіть мерщій мені малята,
Як будемо гостей вітати?
Добрий день!!! (діти вітаються з гостями)
Ми сьогодні вирушимо у подорож до незвичайної країни
Там є іграшки цікаві і багатства чималі,
І машини, й кораблі, бубон, брязкальця, стрічки
Екскаватор невеличкий, вертоліт, ляльки, звірята
ВСЕ ПОБАЧИТИ МАЛЯТА.
А допоможе нам у цьому – чарівна паличка. Ви закрийте всі свої оченята, а я промовлю чарівні слова і доторкнусь до вас паличкою і ми всі з вами опинимось у незвичайній країні.
Один, два, три – доторкнись
У чарівній країні опинись
Діти відкривши очі потрапляють у країну іграшок.
Відкривайте свої очка і погляньте навколо себе. Як ви думаєте, куди ми з вами потрапили ? Чому тут так багато іграшок? (відповідь дітей)
А іграшок тут так багато тому, що ми з вами потрапили у «Країну іграшок»
Ой, а хто це до нас покотився? (так це м’ячик)
Це мешканець цієї країни. Ви всі знаєте як його звати? А ось М’яч не знає які ваші імена. Давайте ми з ним познайомимось.
Гра «Знайомство з м’ячиком»
В наші групі є малята,
Гарні хлопчики й дівчатка.
Дружна в нас сім’я,
Ти назви своє ім’я.
(діти стоять у колі, передають по колу м’яч, називають своє ім’я).
Ось ми з вами і познайомились з м’ячиком. І тепер він хоче познайомити нас з іншими мешканцями своєї країни. Ось погляньте хто тут є (діти підходять до столу з іграшками минулого)
Які тут незвичайні іграшки. Цими іграшками грались ще ваші бабусі та прабабусі. Ось ця -лялька-мотанка, зроблена з ниток. А ще ляльку мотанку робили з тканини, соломи, кукурудзи.
А ось ця іграшка називається «тріщалка», зроблена вона з дерева, коли її покрутити вона видає звук (діти слухають звук, розповідають що їм цей звук нагадує).
А ось ця іграшка називається «свищик» він зроблений з глини, тому якщо ми його беремо в руки потрібно бути обережним, щоб він не впав, бо може розбитись. (діти слухають звук свищика і розповідають що він їм нагадує).
Ці іграшки колись люди виготовляли не на фабриках іграшок як роблять це зараз а своїми руками з матеріалів які були у них під руками дерево, глина, метал).
Діти м’ячик кличе нас далі ( діти підходять до столу з сучасними іграшками).
Які діти ви бачите іграшки?
Так діти це сучасні іграшки якими ви граєтесь зазвичай. А хто виготовив ці іграшки?( відповідь дітей)
Ці іграшки зроблені на фабриці. А звідти їх розвезли до іграшкових магазинів, де їх для вас купують батьки.
Які іграшки вам більше подобаються з минулого чи сучасні?(відповідь дітей).
М’ячик хоче вам, щось сказати(прикласти до вуха). Він запитує, чи знаєте ви з якого матеріалу виготовляють іграшки? (відповідь дітей)
Дослідницька діяльність «З чого зроблено?»
Мета: закріпити знання дітей про матеріали, з яких виготовляють іграшки: метал, пластмаса, гума, тканина.
Хід виконання: Діти , як ви думаєте, що станеться з ось цією качечкою, якщо я кину її у воду? (міркування дітей)
А що станеться з ведмедиком?(міркування дітей)
А що буде з машинкою? (міркування дітей)
Давайте перевірмо, вірно ви говорили чи ні.
Пропоную комусь з дітей покласти у воду гумову качечку, пластмасовий м’ячик, металеву машинку, іграшку з тканини.
Що робить у воді качечка та м’ячик?
Що сталося з машинкою?
Що сталося з м’якою іграшкою?
Отож, діти які зробимо висновки, що є іграшки які люблять воду, а є які бояться і їх не слід мочити у воді.
Іграшки потрібно шанувати, берегти, доглядати за ними, щоб вони завжди були чисті й гарні.
А зараз дівчатка заспівають пісню про «Ляльку»
Вистава закінчилась, додому всі пішли,А мене залишили у темряві, в тиші…Не знають дивні люди, що лялька я жива,І що мені не треба керуюча рука.Приспів:Я нитки обірву, не бійтесь, не впаду,Бо кожну ніч сама виставу граю я!Співаю, що хочу, танцюю досхочу,Від куди знати вам, що лялька я жива! Сама ввімкну я світло і друзів позову,Докучливі вказівки забути я хочу.Давно мені набридло казать чужі слова,Невже не зрозуміло, що лялька я жива!Приспів. Та вже проснулись птахи і сонце вже встає,Вже час мені до шафи, життя моє таке.Та знов погасять світло, вистава відшумить,Я знов живою стану, нехай хоча б на мить!..
Діти м’ячик кличе нас далі, погляньте, що це за місце? Що означає цей знак (відповідь дітей)
Ми з вами потрапили до іграшкової лікарні. Погляньте, скільки ж тут хворих іграшок, всі вони потребують нашої допомоги.(на столах стоять картки із зображенням іграшок, у яких не вистачає якоїсь частини).
Діти я вам роздам карточки поламаних іграшок, ви домалюєте що їм не вистачає. Щоб приступити до роботи давайте з усіма вами проведемо розминку:
Фізкультхвилинка «Наші іграшки»
Іграшками залюбки
Бавляться всі малюки (ритмічні оплески в долоньки)
Так ось в сопілку грають (діти перебирають пальчиками)
Так ведмедика гойдають (колихають на руках уявного ведмедика)
А машинку так ведуть
У казкову дальню путь (імітують водіння машини)
Так ось дзигу запускають (нахили рукою вгору-вниз)
Так ось кубики складають (імітують будування вежі з кубиків)
Ляльку заплітають так (імітують плетіння коси)
Нам без іграшок ніяк (махають вказівним пальцем)
Діти сідайте за столики і слухайте уважно завдання:
Вправа «Полікуй іграшку»
Завдання: потрібно домалювати іграшці частину, якої не вистачає ( колесо,вушко, лапку та ін.)
Розпитую дітей що не вистачає на їхніх малюнках і що будуть вони домальовувати на своєму малюнку (відповідь дітей).
Молодці ви всі добре справились із завданням і полікували іграшки. За це вони вам дуже вдячні.
І хочуть потанцювати з вами танок.
Гра-танок з іграшками (діти під музику танцюють з іграшками)
Ой, а де ж це подівся наш М’ячик? Подивіться діти на килимку якась стрілка намальована, напевно він покотився туди. Давайте ми підемо за стрілкою, можливо знайдемо його.
А ось і М’ячик він не один є біля нього є конверт і він просить прочитати його і виконати завдання.
Дидактична гра «Яка іграшка забарилась?»
Розставлені перед дітьми 5 різник іграшок пропоную розглянути їх, перерахувати і назвати в голос усі предмети по черзі.
Накриваю іграшки тканиною і в цей час непомітно для малят прибирає одну з іграшок. Після цього показую дітям іграшки й промовляю (у дитсадку настав ранок, усі іграшки прийшли до наших малят, а одна забарилась). Що це за іграшка, діти? (діти вгадують).
Завдання дітей, визначити та назвати цю іграшку, яка зникла. Коли діти впорались із завданням, вихователь дістає сховану іграшку й ставить її на місце, гру починають спочатку.
Подивіться діти є ще стрілочка на килимку і М’ячик говорить, щоб ми пішли і подивились, що там є, діти тут ще один конверт із завданнями давайте його виконаємо.
Логічна гра «Гараж та ферма»
Обладнання: іграшковий транспорт, іграшки – свійські тварини, два обручі.
Хід гри: пропоную розкласти дітям в обручі іграшки таким чином, щоб в одному з них був «гараж», а в іншому «ферма».
Вибрати лічилкою охочих дітей які будуть брати участь в грі. Після виконаного завдання інші діти аналізують результати гри.
Танок «Синій м’яч, гарний м’яч» (роздати кожній дитині м’ячик)
Наша подорож завершується і потрібно повертатись до нашого садочка. Розкажіть мені діти чого ви цікавого дізнались у «Країні іграшок»?
Що вам найбільше сподобалось?
Як потрібно ставитись до іграшок?
Чи хотіли ви ще колись сьогодні повернутись?
Ви діти були сьогодні всі молодці, активні, м’ячик дуже радий що ви були у нього в гостях, він каже що буде ще на вас чекати у гості, попрощаємось з м’ячиком і з мешканцями країни іграшок ( До побачення!). А нам вже треба повертатись.(торкаюсь до дітей чарівною паличкою)
Один, два, три – доторкнись
Назад в садочку опинись.