Відомості про автора:
Сударікова Оксана Юріївна
Вихователь
ДНЗ №26 “Золота рибка” м.Кам’янське
Комплексне заняття з пріоритетом сенсорно-пізнавального розвитку та мовлення дитини на тему: «Різдвяна історія» для дітей молодшого дошкільного віку
Конспект заняття поєднує вимоги освітніх ліній програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» з проблемою духовно-морального виховання особистості на християнських цінностях, що є надзвичайно актуальним в наш час, оскільки в процесі їх засвоєння діти навчаються добра, милосердя, доброчинності, відповідальності, співчуття, турботливості. Матеріал може бути корисним для вихователів дошкільних закладів.
Мета: відтворювати знання дітей про історію народження Ісуса Христа; закріплювати вміння порівнювати множини, вживати поняття «один», «багато», визначати розмір предметів та їх розташування, рахувати в межах 4. Вправляти у називанні свійських тварин та їх дитинчат, звуконаслідувати їм. Вчити слухати та сприймати текст колядок, виконувати рухи за змістом. Під час продуктивної діяльності виконувати аплікацію методом складання з частин цілого предмета та наклеювання його на папір. Розвивати уважність, мислення, пам’ять. Виховувати схильність до доброчинності, шанобливе ставлення до християнських цінностей.
Матеріал: різдвяна зірка, «Вертеп» (плоскі або об’ємні фігурки Святої родини та свійських тварин); трикутники (4 великі і 4 маленькі), картки для викладання – на кожну дитину; картинки-подарунки, розрізані на 3-6 частин у конвертиках – на кожну дитину; спортивна «дуга»; аудіо записи: https://ipleer.fm/q/детская+церковная+музыка/; колядки «Нова радість стала» та «По всьому світу стала новина»
Попередня робота: розглядання Дитячої Біблії, перегляд мультфільму «https://www.youtube.com/results?search_query=мультфильм+«Цар+народився
Хід заняття:
Вихователь: Що ж, малята, час починати.
В Країну знань нам слід вирушати.
Як завжди, за руки візьміться,
та один одному всміхніться.
Один, два, три, чотири – полетіли !…(хором)
Вихователь: Зверніть увагу, сьогодні у подорожі нас супроводжує яскрава зірка. Хто пам’ятає, що вона означає? (Відповіді дітей) Так, ця зірка з’явилась на небі, коли народився Ісус Христос. Давайте роздивимось її ближче (зірка спускається).
Вихователь: – Які в неї є промінці? (великі і маленькі)
- Скільки маленьких промінців? (чотири)
- А скільки великих? (теж чотири)
- Яких промінців більше? (їх порівну)
- Куди дивляться великі промінці? (вгору, вниз, праворуч, ліворуч)
- А де знаходяться маленькі промінці? (між великими)
Вихователь: У вас на столиках теж є промінці. Давайте спробуємо скласти помічниць для нашої Зірочки, щоб всі люди на Землі дізналися, що Ісус Христос народився. (Діти викладають зірки, звучить колядка «Нова радість стала…»)
Вихователь: Діти, а ви теж хочете подивитись на маленького Ісуса? (Так!)
Зіронька, покажи нам дорогу, будь ласка! (аудіо запис «голос Зірки» – «Прямуйте до печери…»)
Фізкультхвилинка:
В дальню дорогу ми вирушаємо ( крокуємо)
Слідом за Зіркою в небо злітаємо (рухи руками через сторони вгору-вниз)
Мчимо крізь сторіччя, країни минаємо (руки в боки, нахили в сторони)
У Віфлеємі свій шлях завершаємо (підходимо до спортивної дуги, стилізованої під вхід в печеру)
Вихователь: Малята, ви пам’ятаєте, батьки Ісуса не змогли знайти місця у домах Віфлеєма, тому маля народилося у печері, де люди тримали свійських тварин. Але ж вхід до печери дуже низенький. Ви зможете пролізти? (прорізання під дугою).
(На столику, фланелеграфі або магнітній дошці відтворено вертеп)
Вихователь: Ось ми і у печері. Подивіться, малята, яких тварин ви тут бачите? (Коза з козенятами, корова з телятами, кінь з лошам, вівця з ягнятами, свиня з поросятами).
- Скільки у кози козенят? (двоє козенят)
- Скільки у корови телят? (одне телятко)
- Скільки у коня лошат? (одне лошатко)
- Скільки у вівці ягнят? (трійко ягнят)
- Скільки у свині поросят? (четверо поросяток)
- Скільки всього тварин? (багато)
Вихователь: Як ви вважаєте, як тварини поставились до малого Ісуса? ( з добротою, зраділи, заспокоїли, зігріли, привітали з народженням)
А як його вітали: Коза з козенятами?(звуконаслідування)
корова з телятами? (звуконаслідування)
кінь з лошам? (звуконаслідування)
вівця з ягнятами?(звуконаслідування)
свиня з поросятами? (звуконаслідування)
Але ж ми з вами не тваринки. Як люди вітають один одного з Різдвом Христовим? (Христос народився! Славимо його!)
Вихователь: Коли люди дізналися, що народився Месія, вони принесли йому різні дари. Давайте ж і кожен з вас подарує Ісусу свій дарунок. Що б ви хотіли подарувати? (Відповіді дітей).
Вихователь: у вас в конвертиках лежать різні подарунки, тільки вони ще розібрані. Треба зібрати їх та наклеїти на аркуш. Ці дарунки ми покладемо в корзину і залишимо Ісусу.
Аплікація. (Скласти зображення з 3-6 частин (залежно від можливостей дитини), наклеїти зображення на папір. Діти працюють під музику. Вихователь збирає роботи, залишає їх біля вертепу)
Вихователь: Ісус благословляє вас, та повертатися вже час.
(Хоровод під колядку «По всьому світу стала новина»)