Конспект заняття

Комплексне заняття з пріоритетом сенсорно-пізнавального розвитку та мовлення дитини «Різдвяна історія» для дітей молодшого дошкільного віку Залишити коментар

Відомості про автора:
Сударікова Оксана Юріївна
Вихователь
ДНЗ №26 “Золота рибка” м.Кам’янське

Комплексне заняття  з пріоритетом сенсорно-пізнавального розвитку та мовлення дитини   на тему: «Різдвяна історія» для дітей молодшого дошкільного віку

Конспект заняття поєднує вимоги освітніх ліній програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» з проблемою духовно-морального виховання особистості на християнських цінностях, що є надзвичайно актуальним в наш час, оскільки в процесі їх засвоєння діти навчаються добра, милосердя, доброчинності, відповідальності, співчуття, турботливості. Матеріал може бути корисним для вихователів дошкільних закладів.

Мета: відтворювати знання дітей про історію народження Ісуса Христа; закріплювати вміння  порівнювати множини, вживати поняття «один», «багато», визначати розмір предметів та їх розташування, рахувати в межах 4. Вправляти у називанні свійських тварин та їх дитинчат, звуконаслідувати їм. Вчити слухати та сприймати текст колядок, виконувати рухи за змістом. Під час продуктивної діяльності виконувати аплікацію методом складання з частин цілого предмета та наклеювання його на папір. Розвивати уважність, мислення, пам’ять. Виховувати схильність до доброчинності, шанобливе ставлення до християнських цінностей.

Матеріал: різдвяна зірка, «Вертеп» (плоскі або об’ємні фігурки Святої родини та свійських тварин); трикутники (4 великі і 4 маленькі), картки для викладання – на кожну дитину; картинки-подарунки, розрізані на 3-6 частин у конвертиках – на кожну дитину; спортивна «дуга»; аудіо записи: https://ipleer.fm/q/детская+церковная+музыка/; колядки «Нова радість стала» та «По всьому світу стала новина»

Попередня робота: розглядання Дитячої Біблії, перегляд мультфільму «https://www.youtube.com/results?search_query=мультфильм+«Цар+народився

Хід заняття:

Вихователь: Що ж, малята, час починати.

В Країну знань нам слід вирушати.

Як завжди, за руки візьміться,

та один одному всміхніться.

Один, два, три, чотири – полетіли !…(хором)

Вихователь: Зверніть увагу, сьогодні у подорожі нас супроводжує яскрава зірка. Хто пам’ятає, що вона означає? (Відповіді дітей) Так, ця зірка з’явилась на небі, коли народився Ісус Христос. Давайте роздивимось її ближче (зірка спускається).

Вихователь: –  Які в неї є промінці? (великі і маленькі)

  • Скільки маленьких промінців? (чотири)
  • А скільки великих? (теж чотири)
  • Яких промінців більше? (їх порівну)
  • Куди дивляться великі промінці? (вгору, вниз, праворуч, ліворуч)
  • А де знаходяться маленькі промінці? (між великими)

Вихователь: У вас на столиках теж є промінці. Давайте спробуємо скласти помічниць для нашої Зірочки, щоб всі люди на Землі дізналися, що Ісус Христос народився. (Діти викладають зірки, звучить колядка «Нова радість стала…»)

Вихователь: Діти, а ви теж хочете подивитись на маленького Ісуса? (Так!)

Зіронька, покажи нам дорогу, будь ласка! (аудіо запис «голос Зірки» – «Прямуйте до печери…»)

Фізкультхвилинка:

В дальню дорогу ми вирушаємо ( крокуємо)

Слідом за Зіркою в небо злітаємо (рухи руками через сторони вгору-вниз)

Мчимо крізь сторіччя, країни минаємо (руки в боки, нахили в сторони)

У Віфлеємі свій шлях завершаємо (підходимо до спортивної дуги, стилізованої під вхід в печеру)

Вихователь: Малята, ви пам’ятаєте, батьки Ісуса не змогли знайти місця у домах Віфлеєма, тому маля народилося у печері, де люди тримали свійських тварин. Але ж вхід до печери дуже низенький. Ви зможете пролізти? (прорізання під дугою).

(На столику, фланелеграфі або магнітній дошці відтворено вертеп)

Вихователь: Ось ми і у печері. Подивіться, малята, яких тварин ви тут бачите? (Коза з козенятами, корова з телятами, кінь з лошам, вівця з ягнятами, свиня з поросятами).

  • Скільки у кози козенят? (двоє козенят)
  • Скільки у корови телят? (одне телятко)
  • Скільки у коня лошат? (одне лошатко)
  • Скільки у вівці ягнят? (трійко ягнят)
  • Скільки у свині поросят? (четверо поросяток)
  • Скільки всього тварин? (багато)

 

Вихователь: Як ви вважаєте, як тварини поставились до малого Ісуса? ( з добротою, зраділи, заспокоїли, зігріли, привітали з народженням)

А як його вітали:         Коза з козенятами?(звуконаслідування)

корова з телятами? (звуконаслідування)

кінь з лошам? (звуконаслідування)

вівця з ягнятами?(звуконаслідування)

свиня з поросятами? (звуконаслідування)

Але ж ми з вами не тваринки. Як люди вітають один одного з Різдвом Христовим? (Христос народився! Славимо його!)

Вихователь: Коли люди дізналися, що народився Месія, вони принесли йому різні дари. Давайте ж і кожен з вас подарує Ісусу свій дарунок. Що б ви хотіли подарувати? (Відповіді дітей).

Вихователь: у вас в конвертиках лежать різні подарунки, тільки вони ще розібрані. Треба зібрати їх та наклеїти на аркуш. Ці дарунки ми покладемо в корзину і залишимо Ісусу.

Аплікація. (Скласти зображення з 3-6 частин (залежно від можливостей дитини), наклеїти зображення на папір. Діти працюють під музику. Вихователь збирає роботи, залишає їх біля вертепу)

Вихователь: Ісус благословляє вас, та повертатися вже час.

(Хоровод під колядку «По всьому світу стала новина»)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0
    0
    Кошик
    Ваш кошик порожнійМагазин