Відомості про автора:
Тарасова Лариса Анатольївна
Вихователь
м.Костянтинівка ДУЗ №8
Для кого призначений: для дітей молодшого дошкільного віку
Спрямованість змісту: розвиток мовлення
Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та художньо – продуктивної діяльності «Весняні пригоди на повітряній кулі»
Мета:
Продовжувати роботу по розширенню та збагаченню словника згідно теми заняття .
активізувати мову дітей за допомогою ігор, ігрових вправ.
Вчити дітей відповідати на запитання вихователя, правильно називати предмети,
їх якості, узгоджувати іменники і прикметниками, вчити підбирати слова з протилежним значенням, слова зі зменшувально – пестливим суфіксом.
Розвивати мовленеву компетентність.
Поширити у дітей елементарні уявлення про природні умови довкілля; зокрема про весну як пору року; продовжувати навчати знаходити характерні ознаки під час спостережень; поширити у дітей уявлення про характерні ознаки весни (біжать струмки, сильніше гріє сонце, тощо).
Розвивати вміння досліджувати об’єкти неживої природи.
Розвивати художньо – продуктивні здібності дітей під час малювання нетрадиційним способом (долонькою).
Сприяти розвитку психічних процесів (уваги, пам’яті, логічного мислення).
Виховувати старанність, посидючість, вміння чітко виконувати вказівки вихователя.
Методичні прийоми :
Ігровий;
Наочний;
Словесний.
Попередня робота:
Розглядання ілюстрацій,
розгадування загадок,
читання художньої літератури з даної теми.
Матеріал:
повітряні кульки, картки із завданнями, сюжетні малюнки тематична добірка дидактичних ігор, спортивний інвентар, аркуш паперу , гуашеві фарби
Список використаних джерел:
– «ДИТИНА» Оновлення програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років
– «Образотворча діяльність». Молодша група ; Кривоніс М. Л., Дроботій О. Л.
– «Ігрова скарбничка». Дидактичні ігри для дошкільників; М. Бральчук, Олена Новицька, Т. Янковська
Хід заняття
- Створення позитивного психологічного настрою.
Діти разом з вихователем під музику проходять у групу.
Діти:
Доброго ранку, доброго дня!
Бажаємо присутнім здоров’я й добра.
Всіх гостей ми раді зустрічати.
Щастя і здоров’я побажати.
- Мотивація
звукова листівка від весняного «Сонячного зайчика»
Доброго ранку мої любі друзі ,я дуже хотів з вами зустрітися, але я захворів і тому запрошую вас до себе у гості, а щоб до мене дістатися ви повині збудувати повітряну кулю і виконати декілька завдань. Згодні…
а зараз послухайте цю пісеньку і вгадайте про що буде йти розмова
(слухання пісеньки про весну)
Вихователь:
діти ви здогадались про що буде йти розмова? Про весну.
А ось і чарівна скринька із завданнями….
Ви готові до пошуку тоді рушимо..
- Основна частина
дид. вправа «Послухай та повтори»
гріє. світе, тане
капає, біжить, дзюрчить
дерева, бруньки, листочки
струмок, дощ, весна
трава, тепло сонечко
один два три у пошук кульки сміливо іди…
(хода по пеньочках)
1 кулька(Червона)
діти ВЕСНА – КРАСУНЯ така добра, гарна, лагідна….
тож давайте і ми подаруємо ВЕСНІ лагідні слова
дид гра «Скажи лагідно»
небо, сонце, вітер трава, бруньки, квітка тощо…
ось і знайшли ми першу кульку
Рушимо далі……. (звук струмочка(стрибки через струмок)
2 кулька Синя
дид.гра «Яка весна якщо?….»
тепло, весело, хмуро, ясно….тощо.
молодці
а скажіть мені це правда чи ні..
дид.гра «Так-ні»:
- Навесні можна ліпити сніговиків.
- Навесні можна кататися на санках.
- Навесні з’являються перші весняні квіти.
- Навесні можна купатися в річці.
- Навесні на деревах опадає листя.
- Навесні птахи відлітають у теплі краї.
Ось ми і знайшли другу кульку
рушимо далі
3 кулька (Зелена)
звук вітра(аудіозапис)
проспівування пісеньки «Вітерець» (голосно, тихо, швидко, повільно)
поки ми грали веселий вітерець розкидав усі малюнки. Давайте допоможемо зібрати..
дид.гра «Збери з частин ціле»
як гарно ми впорались з цим завданням
ось ми і знайшли третю кульку
рушимо далі
4 кулька Жовта
ігрова вправа «Ми вміємо…» (психогімнастика)
– Ми вміємо посміхатися;
– Ми вміємо дивуватися;
– Ми вміємо сердитися.
– Прислухайтеся!
Хвилина релаксації (Звучить запис «Звуки весни»)
Сонце яскравіше світить,
Дме теплий вітер.
До нас прийшла… Весна!
Дихальна гімнастика діти, уявіть, що ми опинилися у весняному лісі. В лісі дихається легко, зробіть глибокий вдих носом, а видихніть через рот. (3 рази) Як легко дихається навесні.
які ми звами молодці
вихователь:
- дивіться діти а у нас на столі лежить щось цікаве, на що схож цей малюнок ? (сонечко)
- а чого у сонечка не вистачає?
- яке навесні сонечко?
давайте з вами допоможемо нашому сонечку і намалюємо йому незвичайні промінці за допомогою наших долоньок.
Лунає музика (малювання промінчиків)
Ось і знайшли ми і останню кульку і можемо зробити велику кулю і відправитись у подорож але ж у нас з вами гості і ми повинні показати що є в нашій групі цікавого
тож давайте нашому «Сонячному зайчикові» відправимо на великій кулі наш гарний малюнок. Давайте запросимо наших гостей і разом відправимо повітряну кулю у подорож.
(грає музика діти відправляють кулю з малюнком)
Підсумок заняття