Герасимова Юлія Олексіївна
Вихователь
Красноградський ДНЗ (ясла-садок) №17 Красноградської міської ради Харківської області
Для кого призначений: для дітей молодшого віку
Спрямованість змісту: правове виховання
Конспект заняття для дітей молодшого віку на тему: «Право жити в родині»
Мета: формувати уявлення у дітей про право на родину засобами театральної діяльності, уміння співпереживати і виражати позитивне ставлення до оточуючого світу, уточнити знання про значення поняття «сім’ї» , розширити знання про обов’язки членів родини; розвивати пізнавальну і мовленнєву активність; виховувати бажання піклуватися про рідних, бути слухняними.
Словник: право, родина.
Матеріал: ватман з зображенням дитини, предметні картинки, д/гра «Права дитини», ілюстрація «Родина», іграшка-пташка, штучне деревце, зернятка, дві ляльки, запис плачу дитини.
Попередня робота: бесіди, ігри, перегляд ілюстрацій, ознайомлення з художніми творами.
Хід заняття:
Вступна частина
Сюрпризний момент (вихователь звертає увагу на деревце)
Вихователь: Звідки з’явилося це деревце? Хто там живе?
(чується спів пташок)
Вихователь: Сідайте зручніше і послухайте казочку.
Основна частина
Інсценівка «Казочка про пташечку» (автор В.Остапчук)
«Розкажу вам казочку не просту,
А про одну пташечку, чарівну…
Залетіла пташечка у мій дім
І сказала весело: « Цвіль-цвірінь».
Я зловила пташечку, обняла,
Зернятка й водицю їй простягла.
Відвернулась пташечка й каже: «Ні,
Ти мене на вулицю відпусти».
– А чому ж не хочеш лишитись ти,
У моїй хатиночці, у теплі?
– Бо дорожча воля, аніж тепло,
Ніж твоя водиченька чи зерно.
На свободі вдосталь усього є,
Там на мене матінка й тато жде,
Там моя родинонька, там сім’я,
А без них від туги загину я.
– Зрозуміло, пташечко, відлітай
До своєї матінки, у свій край.
Хай зустріне радо тебе рідня,
Порадію щастю цьому і я.
Полетіла пташечка й з вишини
Донеслись до мене дзвінкі пісні
Так раділа цілі сім’я птахів
Й досі під вінком чую я цей спів.»
Вихователь: Чому пташці було сумно? Не захотіла у мене жити?
(відповіді дітей)
Вихователь: Що таке сім’я? Навіщо нам потрібна сім’я?
Розгляд ілюстрацій (діти називають хто є в сім’ї, що робить)
Вихователь: Хто в родині дорослий, а хто діти? Чи потрібно слухати дорослих? (відповіді дітей)
Вихователь: Чи може дитина жити без родини? Кожна дитина має право на сім’ю!
Дидактична гра «Попіклуйся про малюка»
(діти добирають необхідні предмети).
Заключна частина
Вихователь: А дитина може піклуватися про свою родину? Як?
(чується плач малюка)
«Плач малюка» (вихователь пропонує заспокоїти ляльок, пограти з ними в «Ладусі-ладусі»).
Сюжетно-рольова гра «Сім’я»
Підсумок заняття