Єфіменко Людмила Миколаївна
Вихователь
Херсонська обл., м. Скадовськ ЗДО (я/с) №4 “Чебурашка”
Для кого призначений: середня група, для вихователів
Форма проведення: розвиток мовлення, художньо-естетичний розвиток
Повернення казок до своєї країни
Мета: закріпити і поглибити знання дітей про українські народні казки, послідовність подій;
формувати вміння помічати помилки в казках та виправляти їх; відгадувати за ознаками казкових персонажів;
розвивати та збагачувати словниковий запас, зв’язне мовлення, увагу, мислення, творчі здібності, уяву, кмітливість, почуття гумору, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу;
виховувати цікавість та любов до казок.
Попередня робота: читання та розглядання ілюстрацій до казок, проведення ігор: «З якої казки», «Добрий – поганий», «Якого героя не стало», «Вгадай казкового героя», використання мнемтаблиць до казок, загадки, театралізація.
Матеріали і обладнання: декорації для казкової країни, аудіозапис казкових героїв (ведмедя, лисиці, зайця), масажний килимок, чарівна скриня, клубочок, ширма, кошик, лист від Лісовичка, миска з борошном, мішечок, іграшкова сова, ковпак для гри, карусель (ігровий парашут), казкові предмети, виготовлені з фетру (глечик, яйце, колосок, червоний капелюх, бандура), ляльковий театр (бі-ба-бо), мовний матеріал, картинки для завдань, флешка, ІКТ, презентація.
Хід заняття
Діти під музику проходять до зали і вітаються
Створення позитивного психологічного настрою:
Добрий день! Добрий день!
Добрий день усім!
Щастя ми бажаємо і здоров’я всім!
Вихователь: Давайте подаруємо наші усмішки гостям і покажемо, що ми їм дуже раді.
- Діти, а чи любите ви казки? Які казочки ви знаєте? (відповіді дітей).
А чи бажаєте ви потрапити у чарівний світ казок? Тож запрошую вас підійти до казкової каруселі, яка допоможе нас перенести в цей дивовижний світ.
Малята підходять до каруселі і промовляють слова:
Гей, барвисті каруселі,
Закрутіть нас хоч разок!
Щоб ми всі були веселі,
і потрапили у світ казок.
Адже: каруселі річ весела,
Не побачиш тут сумних,
Та на наших каруселях,
Вже затих веселий сміх.
Вихователь: Ой, а чому карусель така сумна і не крутиться вона?
Чути голос:
Це тому, що в казковій країні сталася біда: в ній загубилися всі казочки. І тепер вони по вулицях блукають, дорогу додому сумні шукають. Треба виконати ряд завдань, щоб повернути їх, зібрати чарівні предмети і прикріпити їх до каруселі. А допоможе вам чарівний клубочок. Він вам буде вказувати дорогу.
В кошику лежить клубочок. Вихователь бере його в руки.
Вихователь: Малята , ну що вирушаємо казки рятувати і чарівні предмети збирати! Давайте промовимо слова і відправимось у подорож за клубочком:
Ти котись, котись клубочок,
Попереду у лісочок.
Покажи малятам нашим
Як у казочку потрапити.
Вихователь: Діти, ми потрапили до країни казок. Погляньте, як тут гарно!
Ой, куди це наш клубочок покотився?(до ялинки)
Стоїть ялинка з шишками. Під ялинкою конверт. В конверті лист. Вихователь читає листа:
«Щоб дізнатися, які казки загубилися, вам потрібно відгадати загадки на шишках і показати картинки до них! За правильну відповідь ви отримаєте чарівний предмет.
Діти сідають на килимку
Загадки
Ой, набридло на віконці
Все на сонечку сидіть,
Я візьму і покочуся,
Щоб побачить увесь світ. (Колобок)
Сидить дівчина в корзині
На ведмежій дужій спині,
А чому ж вона сховалась,
До ведмедя не призналась. (Марійка і ведмідь)
Загубив дід рукавичку,
Рукавичку – невеличку.
Звірі в неї поховались
Бо морозу налякались,
Та так тісно їм усім
Ось – ось – ось порветься дім. (Рукавичка)
В охайній хатинці голосистий півник жив.
І від рання до смеркання працювати він любив.
Ще жили з ним мишенята, Круть і Верть їх звали,
Цілий день ледачі на вулиці стрибали.
До роботи не охочі, а як їсти тут як тут,
Пригадайте, милі діти,як цю казочку зовуть. (Колосок)
Вихователь: Молодці! Загадки відгадали!За правильні відповіді ми отримали ось цей чарівний предмет (за ялинкою вихователь знаходить чарівний предмет глечик, демонструє малятам і ложить його в кошик). Ну, що вирушаємо в дорогу!
Промовляють слова
Ти котись, котись клубочок
По переду у лісочок, покажи дорогу нам.
Вихователь: А, ось місточок! Треба пройти його.
Діти ідуть по масажним доріжкам
Вихователь: Погляньте, куди це ми потрапили?
Стоїть скриня зачинена на замок. Звучить тиха музика. Вихователь присівши разом з дітьми біля скрині промовляють чарівні слова з відповідними рухами
Вихователь з дітьми (разом): Ось висить замок міцний,
Чарівний він – не простий!
Потягли ми на себе,
Покрутили, постукали
І відчинили!
Вихователь: Що ж в скрині? Ой! Та в скрині – кошик ! Малята цей кошик не простий, а музичний! Він озвучує героїв казок. Давайте присядемо на стільчики і послухаємо.
Звучить пісенька Ведмедя
Вихователь: Діти, хто це?
Діти: Це Ведмідь!
Вихователь: В яких казках зустрічається Ведмідь?
відповіді дітей
вихователь дістає з кошика театр бі-ба-бо Ведмедика і одягає на руку
Вихователь: А, яким вам видається ведмідь?
Діти: Великий, клишоногий, вайлуватий.
Вихователь: А, що він вміє робити?(відповіді дітей).
Вихователь: А, взимку, що робить? ( спить).
Вихователь: Хто знає вірш про ведмедя?
Дитина: Сів ведмедик на пеньочку
Заліз лапкою у бочку,
Там медок густий зібрався
І від бджілок заховався.
Звучить пісенька Лисички
Вихователь: А це хто?
Діти: Це Лисичка!
Вихователь одягає на руку (театр бі-ба-бо) Лисичку
Вихователь: А, що вміє робити Лисичка? (хвостиком махати).
Вихователь: Лисичка яка? (хитра, руда, влеслива, жадна ).
Вихователь: Як її в казочках називають? (лисичка-сестричка).
Вихователь: Хто знає вірш про лисичку?
Дитина: Лисичка-сестричка лісом ходила,
Хвостиком водила.
Пісеньку співала.
- Тра-ля, ля-ля, ля-ля –
Ось така я краля!
Звучить пісенька Зайчика
Вихователь: А це хто?
Діти: Це Зайчик!
Вихователь одягає на руку театр бі-ба-бо Зайчика
Вихователь: Зайчик, який? (відповіді дітей).
Вихователь: А які в нього вушка? Хвостик? (відповіді дітей).
Вихователь: Хто знає вірш про зайчика?
Дитина: Заєць спати захотів,
Сам постелю постелив,
Сам собі зробив подушку,
Підмостив її під вушко.
Та у зайця довге вушко –
Все звисає із подушки.
Вихователь: Молодці!Завдання зі скрині виконали! Отримуємо чарівний предмет( в скрині знаходиться чарівний предмет бандура). То ж мандруємо за чарівним клубочком далі.
Діти разом з вихователем промовляють слова
Ти котись, котись клубочок
По переду у лісочок.
Покажи дорогу нам.
Клубочок прикотився до пеньочка. На пеньочку стоїть миска з борошном.
Вихователь: Малята, а що це таке?
Діти: Миска з борошном.
Вихователь: А, як ви вважаєте, що можна зробити з борошна?
відповіді дітей
Вихователь: Діти, а взагалі навіщо людям потрібне борошно?
відповіді дітей
Звучить музика. Вхід Колобка
Колобок: Добрий день, малята! Як я радий вас бачити!
Вихователь з дітьми: Добрий день!
Вихователь: Діти, ви впізнали цього казкового героя?
Діти: Так. Це Колобок.
Вихователь: А з якої він казки?
Діти: З казки «Колобок».
Вихователь: Колобочку, а наші діти про тебе віршик знають, тож послухай, будь ласка!
Колобок: Залюбки.
Дитина: Колобок рум’яний бік,
Він від баби й діда втік.
До лісочка докотився.
Тут із дітьми подружився.
Колобок: Дякую малята за такий гарний вірш!
Я веселий Колобок. Люблю співати, грати та танцювати. Тож пограйте разом зі мною. В мене є ось такий ковпак.
Гра « Чарівний ковпак»
Діти стають у коло і промовляють слова:
Ми всі бігали, стрибали
І у різні ігри грали.
Ну мо стали всі у коло,
Обернулися навколо.
Тихо, тихо зупинись.
Закрий очі, не дивись.
Всі заснули?
А- я-я!
Хто зник швидко, відгадай!
Колобок: Дякую малята! Як весело з вами! А на згадку про нашу дружбу хочу подарувати вам ось цей чарівний предмет (колосок). А куди ви йдете?
Діти: Казки рятувати!
Колобок: Візьміть і мене із собою!
Вихователь і діти: Ходімо з нами!
Промовляння чарівних слів
Малята йдуть по доріжці, клубочок зупинився біля дерева, де сидить Сова.
Вихователь: Мудра Сова все знає. Можливо вона підкаже, що робити. Погляньте, лист! Цей лист від Лісовичка. Він просить про допомогу, щоб розібратися в казках, навести лад. Вся інформація на флешці у Мудрої Сови. Ну, що допоможемо Лісовичку. Увага на екран!
Д/гра : « Впізнай казку»
( «Троє поросят», Маша і ведмідь», «Курочка Ряба»).
Д/гра: «Добрий – злий»
(за допомогою фішок діти визначають, який герой)
Вихователь: Молодці малята! От і допомогли Лісовичку. А за це нам лісовичок дарує чарівний предмет( яйце ).
- Ну, що вирушаємо далі.
Промовляння чарівних слів.
Клубочок прикотився до ширми.
Звучить музика. Виходить із-за ширми чаклунка Гингема.
Гингема: Хто тут шумить і турбує мене, могучу чаклунку Гингему!
Вихователь: Вибачте, будь ласка, ми не хотіли Вас турбувати! Ми просто подорожували!
Гингема: Я вас не запрошувала сюди! Ви порушили мій спокій! За це я зараз перетворю вас у малих гидких мишей і ви назавжди залишитесь у моєму царстві.
Вихователь: Ні, ні! Ми цього не хочемо! Ні шановна чаклунка, нам не можна залишатися, нас чекатимуть дома!
Гингема: Ну добре, тоді я проведу для вас випробування. Якщо ви впораєтесь, тоді я вас відпущу. А якщо ні, тоді залишитесь.
- Ви готові? Тоді запрошую всіх присісти.
Діти: Так!
Гингема: І так перше випробування. Викладіть ілюстрації казок в правильній послідовності подій.
Вправа « Раніше – пізніше» ( ТРВЗ)
Гингема: Молодці! Наступне випробування вам потрібно виправити помилку у казці.
Д/гра « Виправ помилку»
Гингема: Молодці! І з цим випробуванням впоралися! Добре, відпускаю вас. А на згадку про мене візьміть ось цей чарівний предмет (Червона Шапочка).
Гингема прощається з дітьми і виходить із муз. зали
Вихователь: Ну малята молодці! Всі ви добре попрацювали і всі чарівні предмети зібрали. А зараз часу не гайте, до каруселі вирушайте.
Звучить музика. Діти підходять до каруселі і прикріпляють чарівні предмети
Д/гра «Кому належить цей предмет»
Вихователь: Малята давайте спробуємо чи працюють каруселі. Промовимо слова:
І зраділи каруселі,
Закружляли в ясний день,
На веселих каруселях
Ми співатимем пісень.
Рухлива гра «Каруселі»
Вихователь:Діти за те, що ми старанно попрацювали, допомогли мешканцям казкової країни, для вас вони приготували ось такі тістечка з різними героями казок. Давайте їм теж подякуємо! А нам час вирушати до свого садочка. До побачення! До нових зустрічав!
Діти під музику виходять із музичної зали
Дякую за чудовий, цікавий конспект!
як можн пидбати з слайдами ?
як можно придбати з слайдами?
Як можна придбати зі слайдами?
Добрий день. Автор не надсилав додаткових матеріалів до конспекту.