Конспект заняття “Повернення казок до своєї країни” 1

Єфіменко Людмила Миколаївна

Вихователь
Херсонська обл., м. Скадовськ ЗДО (я/с) №4 “Чебурашка”

Для кого призначений: середня група, для вихователів
Форма проведення:  розвиток мовлення, художньо-естетичний розвиток

Повернення казок до своєї країни

Мета: закріпити і поглибити знання дітей про українські народні казки, послідовність подій;

формувати вміння помічати помилки в казках та виправляти їх; відгадувати за ознаками казкових персонажів;

розвивати та збагачувати словниковий запас, зв’язне мовлення, увагу, мислення, творчі здібності, уяву, кмітливість, почуття гумору, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу;

виховувати цікавість та любов до казок.

Попередня робота: читання та розглядання ілюстрацій до казок, проведення ігор: «З якої казки», «Добрий – поганий», «Якого героя не стало», «Вгадай казкового героя», використання мнемтаблиць до казок, загадки, театралізація.

Матеріали і обладнання: декорації для казкової країни, аудіозапис казкових героїв (ведмедя, лисиці, зайця), масажний килимок, чарівна скриня, клубочок, ширма, кошик, лист від Лісовичка, миска з борошном, мішечок, іграшкова сова, ковпак для гри, карусель (ігровий парашут), казкові предмети, виготовлені з фетру (глечик, яйце, колосок, червоний капелюх, бандура), ляльковий театр (бі-ба-бо), мовний матеріал, картинки для завдань, флешка, ІКТ, презентація.

Хід заняття

Діти під музику проходять до зали і вітаються

Створення позитивного психологічного настрою:

Добрий день! Добрий день!

Добрий день усім!

Щастя ми бажаємо і здоров’я всім!

Вихователь: Давайте подаруємо наші усмішки гостям і покажемо, що ми їм дуже раді.

  • Діти, а чи любите ви казки? Які казочки ви знаєте? (відповіді дітей).

А чи бажаєте ви потрапити у чарівний світ казок? Тож запрошую вас підійти до казкової каруселі, яка допоможе нас перенести в цей дивовижний світ.

Малята підходять до каруселі і промовляють слова:

Гей, барвисті каруселі,

Закрутіть нас хоч разок!

Щоб ми всі були веселі,
і потрапили у світ казок.

Адже: каруселі річ весела,

Не побачиш тут сумних,

Та на наших каруселях,

Вже затих веселий сміх.

Вихователь: Ой, а чому карусель така сумна і не крутиться вона?

Чути голос:

Це тому, що в казковій країні сталася біда: в ній загубилися всі казочки. І тепер вони по вулицях блукають, дорогу додому сумні шукають. Треба виконати ряд завдань, щоб повернути їх, зібрати чарівні предмети  і прикріпити їх до каруселі. А допоможе вам чарівний клубочок. Він вам буде вказувати дорогу.

В кошику лежить клубочок. Вихователь бере його в руки.

Вихователь: Малята , ну що вирушаємо казки рятувати і чарівні предмети збирати! Давайте промовимо слова і відправимось у подорож за клубочком:

       Ти котись, котись клубочок,

                                            Попереду у лісочок.

Покажи малятам нашим

Як у казочку потрапити.

Вихователь: Діти, ми потрапили до країни казок. Погляньте, як тут гарно!

Ой, куди це наш клубочок покотився?(до ялинки)

Стоїть ялинка з шишками. Під ялинкою конверт. В конверті лист. Вихователь читає листа:

«Щоб дізнатися, які казки загубилися, вам потрібно відгадати загадки на шишках і показати картинки до них! За правильну відповідь ви отримаєте чарівний предмет.

 

Діти сідають на килимку

 

Загадки

Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть,

Я візьму і покочуся,

Щоб побачить увесь світ. (Колобок)

 

Сидить дівчина в корзині

На ведмежій дужій спині,

А чому ж вона сховалась,

До ведмедя не призналась. (Марійка і ведмідь)

 

Загубив дід рукавичку,
Рукавичку – невеличку.

Звірі в неї поховались

Бо морозу налякались,

Та так тісно їм усім

Ось – ось – ось порветься дім. (Рукавичка)

 

В охайній хатинці голосистий півник жив.

І від рання до смеркання працювати він любив.

Ще жили з ним мишенята, Круть і Верть їх звали,

Цілий день ледачі на вулиці стрибали.

До роботи не охочі, а як їсти тут як тут,

Пригадайте, милі діти,як цю казочку зовуть. (Колосок)

Вихователь: Молодці! Загадки відгадали!За правильні відповіді ми отримали ось цей чарівний предмет (за ялинкою вихователь знаходить чарівний предмет глечик, демонструє малятам і ложить його в кошик). Ну, що вирушаємо в дорогу!

Промовляють слова

Ти котись, котись клубочок

                        По переду у лісочок, покажи дорогу нам.

Вихователь: А, ось місточок! Треба пройти його.

Діти ідуть по  масажним доріжкам

Вихователь:  Погляньте, куди це ми потрапили?

Стоїть скриня зачинена на замок. Звучить тиха музика. Вихователь присівши разом з дітьми біля скрині промовляють чарівні слова з відповідними рухами

Вихователь з дітьми (разом): Ось висить замок  міцний,

Чарівний він – не простий!

Потягли ми на себе,

Покрутили, постукали

І відчинили!

Вихователь: Що ж в скрині? Ой! Та в скрині – кошик ! Малята цей кошик не простий, а музичний! Він озвучує героїв казок. Давайте присядемо на стільчики і послухаємо.

Звучить пісенька Ведмедя

Вихователь: Діти, хто це?

Діти: Це Ведмідь!

Вихователь: В яких казках зустрічається Ведмідь?

відповіді дітей

вихователь дістає з кошика театр бі-ба-бо Ведмедика і одягає на руку

Вихователь: А, яким вам видається ведмідь?

Діти: Великий, клишоногий, вайлуватий.

Вихователь: А, що він вміє робити?(відповіді дітей).

Вихователь: А, взимку, що робить? ( спить).

Вихователь: Хто знає вірш про ведмедя?

Дитина:                                  Сів ведмедик на пеньочку

Заліз лапкою у бочку,

Там медок густий зібрався

І від бджілок заховався.

Звучить пісенька Лисички

Вихователь: А це хто?

Діти: Це Лисичка!

Вихователь одягає на руку (театр бі-ба-бо) Лисичку

Вихователь: А, що вміє робити Лисичка? (хвостиком махати).

Вихователь: Лисичка яка? (хитра, руда, влеслива, жадна ).

Вихователь: Як її в казочках називають? (лисичка-сестричка).

Вихователь: Хто знає вірш про лисичку?

Дитина:           Лисичка-сестричка лісом ходила,

Хвостиком водила.

Пісеньку співала.

  • Тра-ля, ля-ля, ля-ля –

Ось така я краля!

Звучить пісенька Зайчика

Вихователь: А це хто?

Діти: Це Зайчик!

Вихователь одягає на руку театр бі-ба-бо Зайчика

Вихователь: Зайчик, який? (відповіді дітей).

Вихователь: А які в нього вушка? Хвостик? (відповіді дітей).

Вихователь: Хто знає вірш про зайчика?

Дитина:                                Заєць спати захотів,

Сам постелю постелив,

Сам собі зробив подушку,

Підмостив її під вушко.

Та у зайця довге вушко –

Все звисає із подушки.

Вихователь: Молодці!Завдання зі скрині виконали! Отримуємо чарівний предмет( в скрині знаходиться чарівний предмет бандура). То ж  мандруємо за чарівним клубочком далі.

 

 Діти разом з вихователем промовляють слова

 

Ти котись, котись клубочок

                                    По переду у лісочок.

                                    Покажи дорогу нам.

Клубочок прикотився до пеньочка. На пеньочку стоїть миска з борошном.

Вихователь: Малята, а що це таке?

Діти: Миска з борошном.

Вихователь: А, як ви вважаєте, що можна зробити з борошна?

відповіді дітей

Вихователь: Діти, а взагалі навіщо людям потрібне борошно?

відповіді дітей

Звучить музика. Вхід Колобка

Колобок: Добрий день, малята! Як я радий вас бачити!

Вихователь з дітьми: Добрий день!

Вихователь: Діти, ви впізнали цього казкового героя?

Діти: Так. Це Колобок.

Вихователь: А з якої він казки?

Діти: З казки «Колобок».

Вихователь: Колобочку, а наші діти про тебе віршик знають, тож послухай, будь ласка!

Колобок: Залюбки.

Дитина: Колобок рум’яний бік,

Він від баби й діда втік.

До лісочка докотився.

Тут із дітьми подружився.

Колобок: Дякую малята за такий гарний вірш!

Я веселий Колобок. Люблю співати, грати та танцювати. Тож пограйте разом зі мною. В мене є ось такий ковпак.

Гра « Чарівний ковпак»

Діти стають у коло і промовляють слова:

Ми всі бігали, стрибали

І у різні ігри грали.

Ну мо стали всі у коло,

Обернулися навколо.

Тихо, тихо зупинись.

Закрий очі, не дивись.

Всі заснули?

А- я-я!

Хто зник швидко, відгадай!

Колобок: Дякую малята! Як  весело з вами! А на згадку про нашу дружбу хочу подарувати вам ось цей чарівний предмет (колосок). А куди ви йдете?

Діти: Казки рятувати!

Колобок: Візьміть і мене із собою!

Вихователь і діти: Ходімо з нами!

Промовляння чарівних слів

 

Малята йдуть по доріжці, клубочок зупинився біля дерева, де сидить Сова.

Вихователь: Мудра Сова все знає. Можливо вона підкаже, що робити. Погляньте, лист!  Цей лист від Лісовичка. Він просить про допомогу, щоб розібратися в казках, навести лад. Вся інформація на флешці у Мудрої Сови. Ну, що допоможемо Лісовичку. Увага на екран!

Д/гра : « Впізнай казку»

( «Троє поросят», Маша і ведмідь», «Курочка Ряба»).

Д/гра: «Добрий – злий»

(за допомогою фішок діти визначають, який герой)

Вихователь: Молодці малята! От і допомогли Лісовичку. А за це нам лісовичок дарує чарівний предмет( яйце ).

  • Ну, що вирушаємо далі.

Промовляння чарівних слів.

Клубочок прикотився до ширми.

Звучить музика. Виходить із-за ширми чаклунка Гингема.

Гингема: Хто тут шумить і турбує мене, могучу чаклунку Гингему!

Вихователь: Вибачте, будь ласка, ми не хотіли Вас турбувати! Ми просто подорожували!

Гингема: Я вас не запрошувала сюди! Ви порушили мій спокій! За це я зараз перетворю вас у малих гидких мишей і ви назавжди залишитесь у моєму царстві.

Вихователь: Ні, ні! Ми цього не хочемо! Ні шановна чаклунка, нам не можна залишатися, нас чекатимуть дома!

Гингема: Ну добре, тоді я проведу для вас випробування. Якщо ви впораєтесь, тоді я вас відпущу. А якщо ні, тоді залишитесь.

  • Ви готові? Тоді запрошую всіх присісти.

Діти: Так!

Гингема: І так перше випробування. Викладіть ілюстрації казок в правильній послідовності подій.

Вправа « Раніше – пізніше» ( ТРВЗ)

Гингема: Молодці! Наступне випробування вам потрібно виправити помилку у казці.

Д/гра « Виправ помилку»

Гингема: Молодці! І з цим випробуванням впоралися! Добре, відпускаю вас. А на згадку про мене візьміть ось цей чарівний предмет (Червона Шапочка).

Гингема прощається з дітьми і виходить із муз. зали

Вихователь: Ну малята молодці! Всі ви добре попрацювали і всі чарівні предмети зібрали. А зараз часу не гайте,  до каруселі вирушайте.

Звучить музика. Діти підходять до каруселі і прикріпляють чарівні предмети

Д/гра «Кому належить цей предмет»

Вихователь: Малята  давайте спробуємо чи працюють каруселі. Промовимо слова:

 

І зраділи каруселі,

Закружляли в ясний день,

На веселих каруселях

Ми співатимем пісень.

 

Рухлива гра «Каруселі»

Вихователь:Діти за те, що ми старанно попрацювали, допомогли мешканцям казкової країни, для вас вони приготували ось такі тістечка з різними героями казок. Давайте їм теж подякуємо! А нам час вирушати до свого садочка. До побачення! До нових зустрічав!

Діти під музику  виходять із музичної зали

One Comment

  1. Дякую за чудовий, цікавий конспект!

    Тріфонова Марина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0
    0
    Кошик
    Ваш кошик порожнійМагазин