Відомості про автора:
Міна Світлана Володимирівна
Вихователь логопедичної групи
м. Славутич Київська область.
Заклад дошкільної освіти “Центр розвитку дитини”
Конспект заняття з аплікації «Зимові подарунки»
(для дітей 3-го року життя)
Мета:
- Учити бачити красу навколишнього світу.
- Навчити використовувати нову техніку аплікації – наліпки.
- Учити дітей викладати та наклеювати зображення сніговичка з двох частин.
- Продовжувати навчати дітей наносити клей на зображення, прикладати зображення намащеною клеєм стороною до паперу, наклеювати частини сніговика, придавлюючи його долонею і розгладжувати серветкою.
- Розвивати вміння створювати найпростіші композиції.
- Розвивати дрібну моторику, творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення.
- Збагачувати та посилювати враження дітей від образотворчої діяльності поетичним словом.
- Сприяти розвитку самостійності.
- Виховувати цікавість до занять з аплікації.
- Виховувати гостинність, бажання доводити розпочату справу до кінця.
Попередня робота:
- Спостереження на прогулянці за зимовими явищами.
- Ознайомити під час прогулянки з властивостями снігу.
Матеріал:
- Аркуш паперу ½ листа ватману з зображенням ялинки.
- Аркуш паперу ½ формату А4 синього кольору.
- Сніговик – іграшка, сніжинки.
- Наліпки – ялинки, ватні диски, паперове зображення голови сніговика, клей, серветки.
Використана література:
- Базовий компонент дошкільної освіти / Науковий керівник:А. М. Богуш, дійсний член НАПН України, проф, д-р пед. наук; Авт. кол-в: Богуш А. М., Бєлєнька Г. В., Богініч О. Л., Гавриш Н. В., Долинна О. П., Ільченко Т. С., Коваленко О. В., Лисенко Г. М., Машовець М. А., Низковська О. В., Панасюк Т. В., Піроженко Т. О., Поніманська Т. І., Сідєльнікова О. Д., Шевчук А. С., Якименко Л. Ю. ― К.: Видавництво, 2012. – 26 с.
- Богуш А. М. Мовленнєвий компонент дошкільної освіти / А.М. Богуш.
– Х.: Вид-во «Ранок», 2011. – 176 с.
- Богуш А. М. Теорія і методика розвитку мовлення дітей раннього віку. Навчальний посібник – Київ.: Видавничий Дім «Слово», – 344 с.
- Дитина: Освітня програма для дітей від двох до семи років /
наук. кер. проекту В.О. Огнев’юк; авт. кол.: Г.В. Бєлєнька, О.Л. Богініч, Н.І. Богданець-Білосканенко [та ін.]; наук. ред.: Г.В. Бєлєнька, М. А. Машовець; Мін. осв. і науки України, Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. – К.: Київ.
ун-т ім. Б. Грінченка, 2016. – 304с.
- Методичні рекомендації до Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» / наук. кер. проекту В.О. Огнев’юк; наук. ред. Г.В. Бєлєнька;
авт. кол.: Г.В. Бєлєнька, О.Л. Богініч, В.М. Вертугіна та ін. – К.: Київ.
ун-т ім. Б. Грінченка, 2016. – 352с.
- Олійник Л. М. Зображаємо оточуючий світ. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», – 136с.
- Українська мозаїка: книга для читання в дошкільному закладі і родинному колі / упоряд. Н.І. Низковська. – Тернопіль: Мандрівець, – 512 с.
- Швайка Л. М. Організація спільної діяльності дітей раннього віку на прогулянці [Текст] / Л.М. Швайка – Х.: ВГ «Основа», 2016. – 192 с.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Діти заходять до групової кімнати, вітаються.
Вихователь:
- Доброго ранку, сонце привітне.
- Доброго ранку, небо блакитне.
- Доброго ранку, діти маленькі.
- Доброго ранку, гості усі.
ІІ. Основна частина.
Чути стук. Вихователь звертає увагу дітей на вікно.
Діти підходять до вікна.
Вихователь:
Малята до нас в гості завітали сніжинки. А подивіться у вікно, сніжинки по дорозі до дитячого садка прикрасили нашу красуню – ялинку.
- А яка у нас зараз пора року? (Зима).
Відповіді дітей.
Вихователь:
Зиму не можна уявити без сніжинок та снігу.
- А давайте ми з вами пригадаємо, який буває сніг? (Білий, холодний).
Відповіді дітей.
Вихователь:
Молодці.
А зараз ми з вами станемо маленькими сніжинками.
Фізкультхвилинка.
Ой летять, летять сніжинки
(Діти бігають по килиму)
На будинки, на ялинки
(Кружляють)
На дороги, на поля –
Біла – біла вся земля.
(Присідають)
Вихователь:
Погляньте скільки прилетіло сніжинок. Який великий виріс замет.
А давайте ми разом подуємо на сніжинки, щоб роздути замет.
Вправа на дихання.
Діти дують на замет, а потім збирають сніжинки.
В цей час із замету лунає голос.
Вихователь:
Діти, а хто це нас кличе?
Так це ж сніговичок.
Малята давайте привітаємось зі сніговичком.
Діти вітаються зі сніговиком.
- Добрий ранок сніговичок.
Вихователь.
Сніговичок завітав до нас не сам, а з ялинкою.
Діти погляньте на ялинці зовсім нема снігу, а у нас є сніжинки. Давайте ми подаруємо їх ялинці.
Вихователь знайомить дітей з новою технікою аплікації – наліпки.
Діти разом з вихователем клеять сніжинки на ялинку.
Вихователь:
Малята, погляньте наш сніговичок став дуже сумний.
- Сніговичок, а чому ти такий сумний?
Сніговичок.
Мені сумно, бо я зовсім один. У мене нема друзів, нема з ким гратися.
Вихователь.
Діти допоможемо сніговичку? Зробимо для нього друзів. (Так)
Відповіді дітей.
Фізкультхвилинка.
Сніговик собі стояв,
(Потягування вгору)
Раптом сніговик упав.
(Присідання)
Ти до нього підбіжи
(Біг на місті)
І йому допоможи!
(Махи руками).
Пальчикова гімнастика.
Наші пальчики веселі,
(Показуємо пальці)
До роботи всі готові
(Б’ємо кулачками)
Раз, два, три, чотири, п’ять,
(Показуємо пальці)
Починаємо працювати!
(Плескаємо в долоні)
Діти сідають за столи, вихователь пояснює, що вони будуть робити.
Спочатку вони послідовно, разом з вихователем викладають сніговичків, а вже потім клеять.
Вихователь:
Малята подивіться, які гарні та веселі вийшли в нас сніговички.
Погляньте, а що в нас ще залишилось на тарілочках? (Ялинки).
Відповіді дітей.
Вихователь:
Так, ялинки. А давайте ми їх подаруємо нашим сніговичкам.
Діти клеять наліпки – ялинки.
ІІІ. Підсумок заняття.
Вихователь:
Сніговичок поглянь, скільки тепер у тебе друзів. Ти більше не будеш сумувати?
Сніговик.
Ні сумувати я не буду, а зате що ви мені допомогли я пригощу вас печивом.
Вихователь.
Дякуємо тобі, сніговичок. Приходь до нас ще в гості. До побачення.