Коти та діти Залишити коментар

Коти та діти
Психологи запевняють, що домашні тварини дають сильну емоційну підтримку тим, хто з ними спілкується. Деякі вчені навіть вважають, що котяча присутність в родині є свого роду психотерапією, що має певний механізм впливу на людину. Але чи можна заводити кішку в будинку, де є маленькі діти ?

Однозначно на це питання відповісти не можна. З одного боку, кішка в будинку створює для дитини атмосферу необхідного психологічного комфорту, оскільки вона викликає у нього яскраві позитивні емоції. Для дітей, які вже вміють ходити, кішка може стати справжнім другом і дитина вчиться розумінню, відповідальності у відносинах.
З іншого боку, відомі випадки, коли дитина і кішка не приймають один одного. Більш того, легенди про те, що кішки з ревнощів здатні розправитися з маленькими дітьми, призводять до того, що батьки ще до народження малюка позбавляються від домашньої тварини.
Не можна забувати і про те, що багато людей в сучасному світі страждають від алергічних захворювань, викликаних присутністю в будинку кішки. Тому тим, хто вирішив зробити свою дитину щасливим володарем домашньої тварини, слід дізнатися, чи немає у нього алергії на котячу шерсть.

Якщо об’єктивних причин відмовитися від домашньої тварини немає, то батьки маленької дитини повинні врахувати кілька простих порад:

1. Не варто купувати дитині котика, якщо ви самі не відчуваєте любові до тварин. Так чи інакше, батькам доведеться взяти на себе обов’язки по догляду за твариною, тому що не можна очікувати від малюка повноцінного почуття відповідальності у цьому питанні.

2 . Слід регламентувати час, який приділяється кішці, тому що якщо вона, будучи маленьким кошеням, звикне до постійної уваги і ласки, а потім перестане їх отримувати, то ревнощі до дитини буде неминучою. А це може призвести до агресії тварини.

3 . Не можна купувати кішку в якості іграшки для своєї дитини. Ефект від спілкування з кішкою може вийти негативним: дитина буде впевнена, що можна безтурботно ставитися до будь-яких домашніх тварин. Необхідно постійно пояснювати дітям і наочно демонструвати, як потрібно правильно поводитися з кицею.

4 . Дуже важливо відразу ж виключити можливість насильства над кішкою. Це відбувається найчастіше не тільки внаслідок безтурботності дорослих. Якщо малюк буде тягати кота за хвіст, висмикувати її шерсть, викручувати лапи, то тварина, швидше за все, зробить атаку і цим може дуже налякати дитину. А ось свідома жорстокість дітей по відношенню до домашніх тварин зазвичай поширена серед тих, хто сам зазнає насилля з боку батьків.

5 . Подружити кішку з дитиною найкраще допоможе спільний догляд за нею. Чим частіше малюк допомагає батькам годувати тварину і прибирати за нею, тим швидше він навчиться розуміти її. А сама кішка швидше відчує в дитині свого господаря.

6 . Купуючи вихованця, потрібно неухильно стежити за його здоров’ям В іншому випадку, виникнуть проблеми зі здоров’ям дитини, тому що кішка розносить захворювання, які передаються людині від тварин.

7. Важливо стежити, щоб дитина і тварина не мали доступу до їжі один одного, щоб після ігор з малюк обов’язково мив руки, особливо в тому випадку, якщо він допомагав прибирати котячий туалет. Не варто залишати корм в мисці на цілий день. Його залишки можуть залучати комах, що переносять інфекцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *