Відомості про автора:
Мельник Вікторія Віталіївна
Вчитель- логопед
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 8 «Казка»
м. Ковель
Логопедичне заняття «Подорож у країну здоров’я»
Підгрупове заняття для дітей із ЗНМ.
Спрямованість змісту: корекційно-розвивальне заняття
Вікова група: старша
Тема: «Подорож у країну здоров’я»
Мета:
Пізнавальна:
- Формувати валеологічну культуру дітей;
- Закріпити у дітей уявлення про здоровий спосіб життя;
- Вчити застосовувати правила збереження і зміцнення здоров’я у повсякденному житті;
- Розвивати комунікативні якості,уміння працювати і грати в колективі;
Корекційно розвивальна:
- збагачувати словниковий запас дітей, навички словозміни;
- Розивати артикуляційну моторику, мовленнєве дихання;
- Удосконалювати навички зв’язного мовлення
- Розвивати граматичну будову мовлення
- Вчити узгоджувати мовлення з рухами
- Розвивати загальну і дрібну моторику
- Розвивати спритність, швидку реакцію, координацію рухів, просторові уявлення,
- Розвивати виразність мовлення і виразність рухів
- Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення.
Виховна:
- Виховувати у дітей позитивне ставлення до свого здоров’я
- Формувати уявлення про здоровий спосіб життя.
Тип: (підгрупове заняття)
Вид: (корекційно-розвивальне)
Обладнання: мультимедійна презентація, дзеркала, м’яч, картки корисних та шкідливих продуктів для кожної дитини, зелений та червоний піднос.
Хід заняття
Привітання
Вітаю вас, мої малята
Любі хлопчики й дівчатка
Я дуже рада бачити вас у садочку
Такими гарними, усміхненими
А головне- здоровими!
З давніх часів і донині
Кажуть усі в Україні
- «Здоровенькі були»!
Привітаймося разом:
«Здоровенькі були!»
До гостей ви посміхніться
Привітайтесь, як годиться!
- «Здоровенькі були»!
Але ми зараз не просто привіталися, а побажали один одному і гостям здоров’я і хорошого настрою. А щоб зрозуміти, який у вас сьогодні настрій, нам допоможе , ця чарівна квітка. Діти погляньте, яка вона. Я пропоную вам підійти і зірвати пелюстку того кольору, який відповідає вашому настрою.
-Діти, а ви, які пелюстки вибрали? Якщо вони яскраві, то у вас який сьогодні настрій?
Ну, якщо у вас хороший настрій, то чарівна квітка, запрошує в подорож до країни «Здоров’я». Ви хочете туди потрапити? Ну, тоді давайте промовимо чарівні слова:
«Лети, лети пелюстка, через захід і схід,
Лише торкнешся ти землі, по-моєму вели».
Вели, щоб ми опинилися у країні «Здоров’я». (Звучить чарівна музика на екрані з’являється країна «Здоров’я»).
Ось, ми і потрапили у країну «Здоров’я». Хочете дізнатися, що там незвичайного? Тоді погляньте на карту. Як і в будь-якій країні, в країні «Здоров’я» є різні міста. Ми з вами побуваємо у всіх.
1.Перше місто «Зарядкіно»
Жителі цього міста дуже люблять робити зарядку. Як ви думаєте, для чого потрібно робити зарядку? Давайте покажемо, їм нашу зарядку.
Є у мене голова
Направо-наліво, раз-два (повороти голови вправо-вліво)
Вона сидить на міцній шиї,
Покрутили, повертіли.(кругові повороти шиї)
Потім тулуб іде
Нахил назад, нахил вперед.
Сильні руки є у всіх
Вгору-вниз, вгору-вниз (ривки руками вгору-вниз)
Ноги нам потрібні, щоб побігти, поскакати, присідати та стояти.
(Біг на місті, підскоки, присідання)
Ось таке у мене тіло!
З ним все зробим на відмінно! (Випрямляються, піднімаються на носочки, зтрушують руки згори вниз)
-А ще ми діти вміємо не лише робити зарядку для нашого тіла, а й зарядку для язичка. Давайте покажемо.
Наші діти рано встали
Чистити зубки поспішали
Справа- наліво, справа-наліво
Чистим зубки ми уміло (вправа «Щітка»)
Пополощим з вами ротик(Імітують полоскання ротика)
Владик наш гребінчик взяв (Закусити язик зубами)
І розчісуватись став (Рухи язиком вперед-назад)
Ми за ним одним –бігом
Все покажем язичком
Далі дружно по порядку. (Відкрити рот, язик за нижні зуби)
Разом зробимо зарядку! (вигнути «спинку» і утримувати на рахунок до 5)
А тепер пограєм в м’яч,
Починай футбольний матч
Жителі Зарядкіно вам дуже вдячні за нові вправи і на прощання дарують вам таке побажання:
Щоб ви ніколи і нічим не хворіли
Щоб щоки здоровим рум’янцем горіли
Щоб було здоров’я у порядку
Всім зранку потрібно робити зарядку
-Ну, а нам час вирушати далі.
- Друге місто, у яке ми потрапили – «Диханькіно».
Жителі міста Диханькіно вміють правильно дихати.
-Що значить дихати? Хто вміє дихати? А жителі міста «Диханькіно» можуть навчити нас дихати з користю, щоб людина була здоровою.
Я вам покажу декілька вправ і розкажу, для чого вони.
Ми будемо дихати із звуками.
- «Літаки» – із звуком «В» – від нежитю. (Діти промовляють на довгому видосі звук «В», руки в сторони, похитуються ніби в польоті.)
- «Комарики» – із звуком «З» – коли болить горло. (Долонька на шиї, вимовляємо звук «З» на довгому видосі.
- «Жуки» – із звуком «Ж» – при кашлі. (Долонька на грудях, вимовляємо звук «Ж» на видосі.
- «Левенята» – із звуком «Р» – коли поганий настрій і хочеться з ким –небудь посваритися.
- «Водичка» – із звуком «С» – коли стомилися і хочеться відпочити.
-Дуже хороші вправи. Ми їх запам’ятали і обов’язково будемо їх використовувати.
- Наступне місто, в яке ми потрапили «Спортивкіно»
Жителі цього міста хочуть погратися і перевірити чи знаєте ви, що таке спорт?
-Діти, що таке спорт? Як називають людей, які займаються спортом?
А тепер пограємо з вами гру «Назви спортсменів» (з м’ячем)
Катається на лижах? – Лижник
Катається на санах? – Санник
Грає у хокей? – Хокеїст
Грає у футбол? – Футболіст
Грає у баскетбол? – Баскетболіст
Бігає? – Бігун
Катається на велосипеді? – Велосипедист
Плаває? – Плавець
Грає у теніс? – Тенісист
Займається боксом – Боксер
Діти кожному спортсмену, щоб грати і займатися спортом, потрібен якийсь предмет.
Давайте ми зараз роздамо спортивне приладдя кожному спортсмену.
Гра «Кому що потрібно?» (Слайд)
Лижі-лижнику
Сани – саннику
Клюшка і шайба – хокеїсту
Футбольний м’яч – футболісту
Баскетбольний м’яч – баскетболісту
Велосипед – велосипедисту
Ракетка – тенісисту
Ласти і окуляри – плавцеві
Боксерські рукавиці – боксерові
Гра «Один- багато» (Слайд)
Один лижник – багато лижників
Один санник – багато санників
Один хокеїст – багато хокеїстів
Один футболіст – багат футболістів
Один баскетболіст – багато баскетболістів
Один тенісист – багато тенісистів
Один велосипедист – багато велосипедистів
Один плавець – багато плавців
А зараз, ми з вами трішки відпочинемо і покажемо, як ми займаємося спортом.
Фізкультхвилинка (слайд)
–Ну що ж жителі міста Спортивкіно переконалися, що ви знаєте все про спорт. І на прощання дарують вам такі поради:
«Щоб хворому не лежати потрібно спорт поважати».
- Наступне місто, у яке ми потрапили це місто «Чистюлькіно».
Яка цікава назва! Як ви думаєте, що люблять жителі Чистюлькіно? (Чистоту, порядок, митися, чистити зуби). Так ці люди люблять дотримуватися особистої гігієни. А чому потрібно дотримуватися чистоти? Жителі цього міста хочуть побачити, чи знаєте ви предмети, які потрібні для особистої гігієни. І підготували для вас загадки:
Чищу зубки кожен день
Дуже добре й швидко
Мені в цьому допоможе
Моя зубна…(щітка)
Будуть зубки здоровенькі —
Я почищу їх гарненько.
Візьму в руки зубну щітку,
Густу і пухнасту.
Що крім цього треба дітки?
Ще й і зубну…(пасту)
Як купатися ідеш
І мене також береш.
Я гладеньке й запашне,
Ти намилюєш мене.
Всі мікроби змило
Я — корисне…(мило)
Коли миюсь, чи вмиваюсь,
Потім ним я витираюсь.
Витирати сухо звик
Мій м’якесенький…(рушник)
Він по зачісках мастак,
Вас причеше гарно так.
Розчесав моє волосся,
Так давно вже повелося,
Що охайний молодець,
Той, хто має…(гребінець)
Ліг в кишеню і вартую
Плаксі, реві та бруднулі
Витру вранці струмки сліз,
Не забуду і про ніс. ( носовичок)
-Молодці, діти! Жителі міста Чистюлькіно дарують вам такі поради:
«Наші поради дуже застережні
Будьте з брудом обережні!»
– А тепер нам час в дорогу. Нас чекає останнє місто.
5.Останнє місто у яке ми потрапили – місто «Корискіно».
Жителі цього міста хочуть дізнатися чи знаєте ви, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими.
-Діти, є продукти, які корисні для нашого організму і проукти шкідливі для нашого здоров’я. Підійдіть до столика і подивіться у кожного із вас стоять тарілочки, на яких зображені корисні та шкідливі продукти.
-Я пропоную вам положити на зелений рознос картинки із зображенням корисних продуктів ; а в червоний – шкідливих.
Давайте перевіримо, які продукти ви положили на червоний рознос? А які на зелений?
-Молодці, ви сподобались жителям Корискіно. І вони напам’ять вам дарують такі поради:
-Перш, ніж до столу сісти,
Ви подумайте, що їсти!
-Ну що ж дорогі мандрівники, нам час повертатися назад в дитячий садок. Підійдіть до мене, візьміться всі за руки і промовимо чарівні слова:
«Раз, два, три, чарівна квітко,
Нас назад поверни!»
Закрийте оченята (Звучить музика). Відкриваємо очі.
-Діти, наша подорож в країну «Здоров’я» закінчилась. Вам сподобалась подорож? Давайте ще раз поглянемо на карту країни «Здоров’я», і згадаємо, які правила потрібно виконувати, щоб бути здоровими.
Кожен має твердо знати:
Здоров’я треба зберігати!
Потрібно спортом займатися,
Потрібно правильно харчуватися,
Руки мити,
І взагалі з водою дружити,
Глибше дихати, кисень вдихати!
Більше гуляти, з друзями грати!
І тоді всі люди в світі
Довго-довго будуть жити!
І запам’ятайте здоров’я
В магазині не купити.