Як допомогти дитині при відвідуванні лікарні?
Як же чудово, коли Ваш малюк здоровий! Але бувають випадки, коли дитині доводиться відвідати лікарню і зустрітися з лікарем. Не для кожного дорослого це просте випробування. А для малюка тим більше!
Якщо відвідування і перебування в лікарні неминуче, то мама обов’язково повинна бути поруч. Адже вона й за руку потримає під час процедур, і погладить, коли стане страшно або сумно. Малюк не може переносити такі труднощі наодинці.
Обов’язково розкажіть малюку про необхідність лікування, поясніть, які процедури її очікують. Докладно і детально опишіть, як це буде відбуватися. Якщо попереду у малюка якась неприємна маніпуляція, заспокойте його, пообіцяйте бути поруч.
Правило перше
Найпоширеніші аргументи більшості батьків – «Не плач, ти вже великий» – спрацьовують далеко не завжди. А батьківська обіцянка, що «боляче не буде», перед болючою і складною процедурою підриває довіру і ставить під сумнів всі наступні ваші вмовляння піти до лікаря і не боятися.
Спробуйте спокійним голосом сказати малюкові, що зараз трохи болітиме, а потім швидко пройде. Слова Ви підбирайте самі, але обов’язково говорите їх зі спокійною і впевненою інтонацією. Нехай у Вашому голосі буде поменше тривоги, щоб малюк знав, що якщо мама спокійна, то і зі мною нічого поганого не може трапитись.
Правило друге
Щоб час, проведений у лікарні, не перетворилося на найнеприємніший спогад в житті, намагайтеся негативні моменти відсунути на друге місце. Як правило, в будь-якій лікарні Ви зможете для своєї дитини знайти співрозмовників. Якщо це можливо, влаштовуйте колективні ігри або заняття, читайте всім малюкам книги або показуйте лялькові вистави.
Правило третє
Лікарняна палата сама наводить на сумні думки?
Прикрасьте кімнату повітряними кулями, а малюнки, які намалює ваша дитина, розвісьте на стіні. Також, придумайте календарик, в якому малюк зможе відривати листочки. Тоді йому буде видно, скільки часу залишилося до виписки.
Ось і гарний настрій повернувся!
Правило четверте
Поки Ви разом з дитиною перебуваєте в лікарні, навчіть її чому-небудь новому: вишивати, грати в шахи, читати, ліпити з пластиліну, робити прикраси з бісеру, збирати автомобілі із сірникових коробок, вирішувати головоломки або розгадувати ребуси. Коли вона повернеться до звичного життя, все це їй знадобиться.
Що необхідно робити, щоб перебування в лікарні було спокійним?
• У малюка має бути якомога менше часу для того, щоб нудьгувати.
• Візьміть з собою більше книг, іграшок, олівців.
• Не обманюйте дитини, кажучи, що «боляче зовсім не буде». Краще говорити правду.
• Будьте спокійні і впевнені.
Створюйте гарний настрій, і тоді одужання Вашого малюка відбудеться швидше.