Якщо дитина погано їсть?

Якщо дитина погано їсть?


У кожній сім'ї намагаються нагодувати дитину, дати йому майже все, що йому захочеться. Деякі батьки визначають апетит дитини за обсягом з'їденої їжі. Для кожного віку свій обсяг порцій, але він ще залежить від того, скільки важить малюк і наскільки калорійна (живильна) приймається їм їжа.
Покладе мама татові і синові на тарілки однакові порції і переживає, що дитина все не з'їв. Але дитині п'яти років треба всього 200 грамів (склянку) супу, а татові вдвічі більше. Дитині трьох років на один прийом їжі – 30,0 г хліба, а татові втричі більше (100 г). Треба враховувати це.
Іноді у дитини виборчий апетит: одні страви їсть, а інші не хоче. Якщо у дитини дуже поганий апетит, то якийсь час доводиться потурати йому і готувати те, що він хоче. Але і в цьому випадку можна страви маскувати чимось (підливами, сухими фруктами, соліннями, лимонною кислотою з цукром і т.д.), нелюбимі страви можна потроху домішувати до тих, які дитина любить, але все ж поступово привчати його до всіх страв і продуктів.
Наприклад, якщо дитина не їсть цибулі, його можна додавати в їжу натертим на тертці. Помідори можна в натертому вигляді додавати до супів або до других страв, в кашу – варення, кисле або солодке залежно від смаку дитини.
Якщо ж апетит у дитини хороший, йому краще не давати інших страв, поки він не з'їсть того, від якого він відмовлявся. Зголодніє – обов'язково з'їсть. При цьому не треба лаяти сина чи дочку, а просто сказати: «Якщо ти не хочеш цього  – значить, ти не голодний. Почекаємо ». І якщо дитина пропустить одне-два годування – не біда.
«Ну а якщо дитина зовсім нічого не їсть?» – Наполегливо, іноді зі сльозами запитують мами і бабусі. – Такого не може бути.

Зниження апетиту – це хвороба, що має свою назву – анорексія. Дитина, яка відмовляється від їжі, що не вередує, чи не упирається, а дійсно не може їсти. Як при будь-який інший хвороби, треба шукати причину цього.
Основна причина – це ослаблення активності ферментів, які допомагають перетравлювати їжу, і перш за все шлункового соку, кількість і активність якого і визначають в основному вираженість апетиту. Буває первинна або вроджена слабкість травних ферментів.
Буває і вторинна слабкість цих ферментів, яка виникає під час більшості гострих або хронічних захворювань, нерідко і після перенесених захворювань, особливо супроводжуються проносом. Ця слабкість залишається надовго або переходить в рефлекторну анорексію, котра трапляється найчастіше.
Рефлекторна анорексія. Якщо безпосередньо перед їжею або під час їжі на дитину, та й на дорослу людину діють негативні подразники, які тягнуть за собою негативні емоції, то гальмується і розладжується весь механізм переробки і засвоєння їжі, створений мудрою матір'ю-природою.
Раптом дитина не бере груди. Мати і так і сяк, а він кричить, відвертається, чому? Мати наїлася цибулі або часнику, і молоко гірчить. Можливо, його перед годуванням дуже туго сповиє, і йому жарко, незручно лежати.  Можливо, під час годування у нього болів живіт. Може бути, йому перед годуванням не вичистити носик і йому важко дихати.
Якщо ви кілька годин готували обід , а дитина не бажає навіть в рот брати їжу і при першій же можливості випльовує ненависну кашу ,вас бере злість. За всіма образами на малюка криється бажання контролювати його. Ви хочете не тільки стежити за дотриманням режиму , а й наглядати за його почуттями і відчуттями. Ви впізнали себе в цій ситуації? Тоді зверніть увагу на той факт , що їжа , яка потрапила в шлунок всупереч бажанню малюка , ніякої користі не принесе.
Якщо замість того , щоб пограти з дитиною в розвиваючі ігри , ви віддаєте перевагу його нагодувати чим-небудь смачним , зізнайтеся собі , що ви не знаєте як по-іншому висловити свою любов . Якщо це так , перестаньте фанатично загодовувати дитину , це ні до чого доброго не приведе. Краще обійміть її, поцілуйте , а потім почитайте казки або сходіть на дитячий майданчик . Намагайтеся проводити з дитиною більше часу , це запам'ятається набагато більше , ніж смажена картопля і пиріжки з абрикосами.

Залиши перший коментар

Зашили коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*