Масякіна Оксана Олексіївна
вихователь
м.Харків КЗ ДНЗ №416
Для кого призначений: для дошкільників 4-го року життя
Спрямованість змісту: Заняття з розвитку мови, мовленнєвого спілкування та художньої літератури
Заняття з розвитку мовлення, культури мовленнєвого спілкування та художньої літератури
для дошкільників 4-го року життя
«КАЗКА З НАМИ СКРІЗЬ ЗАВЖДИ – ВЧИМОСЬ ЗМАЛКУ ДОБРОТІ»
Програмовий зміст: вчити впізнавати твір за його фрагментом, ілюстрацією, знаходити на малюнках героїв, пригадувати назву знайомого тексту; оцінювати на елементарному рівні поведінку персонажів (правильно-неправильно, злий-добрий); сприяти формуванню правильного ставлення до подій у творі та його героїв з точки зору морально-етичних норм.
Удосконалювати звукову культуру мовлення (чітко і правильно вимовляти слова зі збігом приголосних (спокійна, любляча, скромна, турботлива) ; вживання три-і чотирискладові слова з відкритими складами (до-по-ма-га-ти, ве-се-ла).
Збагачувати та активізувати словник дітей прикметниками морального характеру та іменниками-іменами казкових героїв. Привертати увагу до сполучуваності слів (складати речі, підмести підлогу).
Сприяти правильному вживанню відмінкових закінчень, роду та числа іменників (котом, собакою; семеро козенят); формувати уміння будувати речення, узгоджувати між собою.
Виховувати інтерес до художньої літератури .
Попередня робота:
– ознайомлення з казкою братів Грімм «Вовк і семеро козенят» (з дітьми) ;
– виготовлення дидактичного матеріалу та оформлення простору
групи до заняття (вихователь).
Матеріали та обладнання: презентація заняття(текстові та ілюстровані слайди); дидактичні ігри: «Добрі справи», «Моя мама», «З ким дружити?»
Хід заняття
№з\п | Зміст слайду | Хід заняття | Необхідний матеріал поетапно |
1 | Заняття з розвитку мовлення, культури мовленнєвого спілкування та художньої літератури для дошкільників 4-го року життя
| Щойно ранок розпочався у садочок ми прийшли. Радо казка всіх вітає, в дивний світ нас закликає… | |
2 | Тема: «Казка з нами скрізь завжди – вчимось змалку доброті»
| Слухай загадку, малеча, та й дорослим теж доречно… | |
3 | Ілюстрація з казки братів Грімм «Вовк і семеро козенят» | Мала кізонька малят, неслухняних…(козенят) | |
4 | Ілюстрація з казки, де коза наказує дітям не відчиняти незнайомцям двері | Діти, ви впізнали казкових героїв? З якої казки до нас завітали? Куди збиралась мама – кізонька? Що наказала діткам перед тим як піти з дому? Козенята завжди допомагають своїй матусі. Ви теж мої помічники. Давайте пограємо в гру і розкажемо на які добрі справи ми здатні …
| |
5 | Дидактична гра «Добрі справи»
| (Діти рухаються до « столику справ», обирають на свій погляд картку). Давайте побудуємо будинок, де кожен допомагає один одному. | Стіл; картки із зображенням різних дій; магнітна дошка, де зображено силует будинка |
6 | Ілюстрація з казки, де вовк стукає в двері
| (Чути стукіт…) Незнайомець завітав усіх діток налякав… Хто стукає в двері? Який вовк за характером? (Злий, нахабний, невихований…) Яким голосом співав пісеньку? (Грубим, неприємним, товстим, низьким…) А у матусі – кізоньки який голосок ? (Тоненький, ніжний, лагідний,тихий, красивий…) Так, матуся у козенят турботлива, любляча. А які матусі у вас?
|
7 | Дидактична гра «Моя мама» | У ваші поштові скриньки надійшли листи-підказки. Погляньте, будь ласка! Давайте кожен спробує розповісти про свою матусю. Мама яка? | На спинці стільчика – «поштова скринька» з карткою |
8 | Дидактична гра «З ким дружити?»
| Шкода, що козенята не розгледіли ворога. Діти, у кого з вас є друзі? Давайте підкажемо нашим маленьким героям – козенятам з ким можна дружити, а з ким слід уникати спілкування. Увага на екран! | |
9 | Гра – таблиця | (Лисичка-сестричка – хитра; сорока-білобока – брехлива; вовк – злий; мавпа – радісна, непосидюча; Тигруля – веселий, швидкий на допомогу; кіт – добрий, щирий, привітний тощо). То з ким порадимо дружити? (Котом, собакою –іменники в орудному відмінку) | Гра у вигляді різнокольорових квадратів (для зручності та закріплення знань про кольори ) із зображенням казкових героїв
|
10 | Ілюстрація з казки, де мама–коза з козенятами разом
| Ось і підійшов час підвести підсумки … Сьогодні ми зустрілися з казковими героями, які допомогли нам закріпити знання про мораль, духовність та правила безпечної поведінки вдома.
| |
11 | Спільна фотокартка дітей групи
| Кожен хоче у житті чуйних, вірних друзів мати. Тож не слід ні на хвилину про турботу забувати. Честь, повага, допомога нам в нагоді можуть стати.
| |
12 | «Дякую за увагу!» | Діти, що вам сподобалося на занятті? З яких героїв треба брати приклад? В нашій групі ви знайшли вірних друзів? А ви вмієте дружити? Мені теж сподобалося наше заняття і те, як ви відповідали на поставлені питання, які уважні, активні були під час ігор. Молодці! |