Комплексне заняття з розвитку мовлення з використанням інноваційних технологій ” Зимові пригоди” 2

Сертифікат № DS060

 Сергійчук Марина Петрівна
Вчитель – дефектолог
м. Кривий Ріг КЗ “НВК”ДНЗ – ЗОШ” 291 КМР

Для кого призначений: Корекційна група
Спрямованість змісту: Розвиток мовлення

Комплексне заняття з розвитку мовлення з використанням інноваційних технологій «Зимові пригоди»

Мета: поглибити та узагальнити знання про пору року – зиму, її особливості, характерні ознаки; розширити уявлення про зимові розваги; активізувати та збагачувати словник з лексичної теми новими словами, що означають зимові явища: відлига, завірюха, іній, ожеледиця, снігопад; продовжувати вчити добирати прикметники, дієслова; закріпити вміння будувати складнопідрядні речення із сполучниками «тому що», «бо», сприяти розвитку самостійних суджень;

розвивати виразне мовлення,дрібну та загальну моторику пальців, продовжувати тренувати артикуляційний апарат у різних точних рухах, розвивати подовжений плавний видих, зорову та слухову увагу й пам’ять , асоціативне мислення;

виховувати у дітей спостережливість, уважність, навички  співпраці, доброзичливості, позитивне емоційне ставлення до явищ природи.

Матеріал:  мультимедія,  презентація «Зимові пригоди», картинки з зображенням явищ природи, мнемотехнічна таблиця розповідання вірша «Ой, зима, зима, зима», перфокарти та ігри лабіринти, картинки для складання речень, дзеркала, зимова мелодія для фізкультхвилинки, іграшка миша і мишенятко.

 

Хід заняття

І Організаційний момент (привітання в колі)

Ви сьогодні рано встали

У садочок поспішали

Одне одному всміхніться

І на мене подивіться

Добрий день, добрий день

Раді ми казати,

Добрий день, добрий день

Мову будемо вивчати

Повернімось до гостей

І лагідно промовим: «Добрий день»

Сюрпризний момент

Діти нам на електронну пошту прийшло повідомлення? Подивіться від кого. На екрані з’являється мишенятко. Подивіться, яке воно сумне, мишенятко просить допомогти визволити маму зі сніжного полону снігової королеви. А щоб йому знову зустрітися з мамою, йому потрібно виконати купу завдань. Тому воно просить нашої з вами допомоги. Ви згодні допомогти мишенятку і зробити його веселим і щасливим.

Я знаю, що ви розумнички і у вас все вийде, ви з легкістю виконаєте всі завдання.

Ось на цих сніжинках усі завдання.

1.Завдання послухайте і відгадайте загадку. На екрані картинка зими.

Стало біло навкруги

Я розтрушую сніги

Наганяю холоди

Воду сковую в льоди

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались…? Я…

Сніжинку передавай і зимову ознаку називай

Діти добирають слова – ознаки, яка сніжинка, яка зима.

Слова – дії «Що робить зима?»

Наступне завдання «Зимові розваги язичка»

За столами, перед дзеркалом діти виконують артикуляційну гімнастику

Ти послухай, ось яка

Сталася пригода в язичка

Вийшов вранці на поріг,                                      «Млинець»

А навколо білий сніг

Треба б сніг повідкидати

Швидко він узяв лопату                                        «Лопатка»

Вліво – вправо відкидав                                        «Годинник»

Велику купу назбирав

Став язик прудким, мов зайчик

Заховався за парканчик                                          «Парканчик»

Ну, а тут конячка пробігала                                   «Конячка»

Вона його покатала

Трішки замерз, вернувся в хатку

І зробив швидко зарядку                                         «Гойдалка»

Гарно, тепло у хатинці

Тож чайку він наливає                                            «Чашечка»

І тихенько попиває

Щоб смачніше смакувати                                         «Смачне варення»

Треба варенням поласувати

Дуже класно язичкові

Він веселий і здоровий

Пісеньку свою чудову                                           «Неслухняний язичок»

Заспівати він готовий

Молодці, язичок ми розім’яли, а тепер вирушаємо до наступного завдання і промовимо чистомовочки  про зимові явища

Рюха, рюха – мете завірюха

Лига, лига – почалася відлига

Пад – пад – сильний снігопад

Ій – ій – на деревах іній

Ди – ди – наступили холоди

Молодці, ви і з цим завданням гарно впоралися

А тепер давайте трішки розімнемось

Фізхвилинка

Білий сніг,білий сніг

Заміта стежинки

Цілий день, цілий день

Падають сніжинки

Вітерець – жартівник

Віхолу здіймає

А мороз – чарівник з діточками грає

А тепер наступне завдання і ми з вами створимо зимову картину. Складання речень «Що можна робити взимку»

Діти беруть картинку складають речення і прикріпляють на зимовий фон

Вправа на дихання «Здуй сніжинку», мовне дихання

Дуже гарна у нас вийшла зимова картина

А ось сніжинка з наступним завданням робота з перфокартами, гра – лабіринт «Допоможи мишенятку»

А перш ніж виконувати вправи, ми розімнемо наші пальчики

Пальчикова гімнастика з шишками

У лісі, лісі темному

Де ходить хитрий лис

Росла собі ялиночка і зайчик з нею ріс

Ой снігу, снігу білого

Накидала зима

Прибіг сховатись заїнька

Ялиноньки нема

І це завдання ми подолали, тож переходимо до наступного

Ащоб добре бачити  потренуємо ваші оченята:
Оченята роблять вправи,
Вліво – вправо, вліво – вправо
Потім вгору – вниз, вгору – вниз
Оченятами дивись.
Тепер мружить очі киця
І заплющує очиці.
Раз – дивлюся вдалечінь,
Два – в долоньках відпочинь.

Гра «4-й зайвий»

На екрані з’являються картинки, діти називають, пояснюють і зайва картинка зникає

А тепер перевіримо, які ви уважні «Відгадування загадок»

Не боїться ця пташка зими,

Сало любить вона,так як ми

Жовта грудка та сиві крильця

Здогадалися,хто це…

Він в дім приносить подарунки,

на склі малює візерунки,

Річки заковує у лід,

як зветься цей казковий дід…

В нього – білий сюртучок                                  В сукні зеленій стою цілий рік

Руки – з довгих голочок                                     Сонечко світить чи падає сніг

Очі – чорні камінці                                           Голок багато в гадзівстві тримаю

А іще – мітла в руці                                          тільки не шию і не вишиваю

Щоб пташкам допомогти

Їжу у мороз знайти

і насіння, і зернята

покладуть туди малята

дятли, горобці, синички

всі летять до …

Підсумок

Що ми з вами робили? Ви впоралися як гадаєте?

Приходить мишеня з мишкою дякують малятам і пригощають.

2 Comments

  1. Добрий день, заняття сподобалось дуже, скажіть,а можна придбати і мнемотехнічні таблиці та мультимедіа до заняття. Дякую

    1. Добрий день. До цього конспекту додаткових матеріалів немає. Вони у автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0
    0
    Кошик
    Ваш кошик порожнійМагазин