Конспект квест-мандрівки мовленнєвого спрямування на тему Герої в масках

Конспект квест-мандрівки мовленнєвого спрямування на тему “Герої в масках” Залишити коментар

Захоплююча мандрівка з використанням квест-технології, під час якої легко розв’язуються окреслені завдання з розвитку мовлення. Протягом усієї подорожі діти активно діють, відбувається невимушене спілкування, дошкільнята мають змогу проявити себе індивідуально і навчаються співпрацювати в команді. Квест-мандрівки можна проводити віртуально під час дистанційної освіти.

Відомості про автора:

Сертифікат № DS279 

Герасимова Юлія Олексіївна
Вихователь

м.Красноград ЗДО №17

Для кого призначений: старший дошкільний вік
Спрямованість змісту: розвиток мовлення

Конспект заняття по розвитку мовлення з використанням квест-технології для дітей старшого дошкільного віку  на тему: «Герої в масках»

Програмовий зміст:

  • вчити дітей визначати порядок звуків у слові, добирати звукову схему;
  • вправляти складати схему поширеного речення;
  • закріплювати вміння називати предмети, дії і ознаки рідною мовою; добирати риму до віршованих рядків ;
  • розвивати фонематичний слух, діамонологічне мовлення, пам’ять, кмітливість, допитливість;
  • виховувати бажання пізнавати і робити нові відкриття, приймати активну участь у пошуковій діяльності, спілкуватися рідною мовою.

Словник: квест, шифри, кодові позначення.

Матеріал: маски супер героїв, зображення «клякса», конверти із кодовим позначенням, предметні картинки, звукові схеми, схема розповіді, ребус; дид/посібник «Словниковий потяг»; презентація «Українською говори», запис голосу «Зловісника», захисні амулети, скриня, фішки.

Попередня робота: проведення звукового аналізу слів, д/гра «Живі звуки», добір схеми до речення, робота із дидактичним посібником «Словниковий потяг; знайомство із розвиваючими іграми: «Супер герої», «Не помились».

Методи і прийоми: ігрова ситуація, дидактичні  вправи, бесіда, показ, пояснення, художнє слово, слухання аудіо записів, перегляд відеоматеріалу, сюрпризний момент, пошукова діяльність.

 

Хід заняття:

Вступна частина

Привітання : «Добрий день, запрошуємо, будь ласка!

Вас вітають супер герої групи казка!»

Вихователь: Ну що, герої, пора одягати захисні амулети?

Ігрова ситуація  «Зникли захисні амулети»

Вихователь: Діти, що сталося? Хто це міг зробити?

Діти: (відповіді дітей, припущення)

Сюрпризний момент (надійшло звукове повідомлення):

«Ха-ха-ха…Вам ніколи не знайти захисних амулетів,

я надійно їх сховав. Мої шифри не розгадати, пін код

не підібрати, вони надійно оберігають схованки! Ха-ха!»

Діти: (діляться враженнями)

Вихователь: Щоб амулети-знаки відшукати треба нам у  квест пограти, злодія шифри всі розгадати! Діти, ви готові? Починаємо!

 

Основна частина

 

Вихователь: Давайте шукати кодові позначення!

Перед вами конверти, подивіться, що на них зображено?

Діти: Знаки, що позначають звуки.

Вихователь: На кожному конверті складено із звуків…(слово)

Як ви думаєте що, яке це слово? Що потрібно супер герою для захисту?

Діти: Амулет!

Вихователь: Давайте його розшифруємо, складемо звукову схему до слова і разом перевіримо.

1)Д/гра «Добери схему слова» (індивідуальна робота);

2)Завдання «Знайти кодовий конверт».

Вихователь: Діти, якщо ми не правильно обрали конверт, то підказка зникне… Подивіться, все добре, ми знайшли перший амулет і підказку.

«Шукати наступний амулет в країні «Зачарованих слів»

Вихователь: А ось і зачароване слово. Спробуємо його розпізнати і отримати нову підказку? Давайте назвемо кожну частину слова.

3)Д/гра «Розгадай ребус» (розпізнавання слова)

Діти: «По – дорога – жук»

Вихователь: А разом?

Діти: Подорож!

Вихователь: На чому можна подорожувати?

Діти: На потязі!

Вихователь: Чи видно вам наш потяг? (звучить запис «Герої в масках»)

Це ще одна підказка і чудо-амулет! Що це за потяг такий незвичайний?

Діти: «Потяг-речення»

Вихователь: З чого він складається?

Діти: Із слів.

Вихователь: Давайте побудуємо довгий «Потяг-речення»

Чим довше буде речення, тим більше підказок ми отримаємо!

4)Д/гра «Потяг-речення» (складання схеми речення)

Діти: (індивідуальні відповіді)

Вихователь: Молодці! За допомогою отриманих фішок ми зможемо із скрині дістати амулет і підказку! (знаходження амулета)

Підказка: «Зачарована розповідь»

Вихователь: Як ви гадаєте, де можна знайти розповідь? В чому її розміщують?

Діти: У книзі.

5)Д/вправа «Склади розповідь»(за схемою)

Вихователь: Чудово, а ось амулет і підказка!

«Перешкоди зуміємо здолати,

Будемо весело слова римувати!»

6)Мовленнєва вправа «Римування слів»:

«Подивіться, весняне сонце

Заглянуло до нас …. у віконце.

Вітер гілочки тихенько гойдає,

На прогулянку …. гукає.

Птахи навкруги весело співають,

Про тепло нам …. сповіщають.

Не боїмося ми незгод, готові герої до…. пригод!

Вихователь: Молодці! Подивіться, з’явився амулет і наступна підказка. Щоб знайти кодове позначення, потрібно назвати предмети рідною мовою.

6)Розвиваюча гра «Один, два, три – українською говори»

(робота з відео презентацією предметних картинок)

Вихователь: А ось і підказка для наступного кроку. Діти, де будемо шукати амулети?  (діти шукають зображення останньої картинки)

Вихователь: Молодці, знайшли! Більше підказок не має. Давайте перевіримо: чи всі амулети ми знайшли? (діти перевіряють)

 

Заключна частина

Вихователь: Діти, давайте розташуємо наші захисні амулети.

(звучить запис пісні «Герої в масках»)

Діти:    «Ми супер герої – захисники,

Все довкола вміємо берегти,

Від вірусів, лиха і катаклізмів!

Наш супер челендж зловісникам не пройти!!!»

 

Підсумок заняття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0
    0
    Кошик
    Ваш кошик порожнійМагазин